• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۳:۳۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

بازداشت تعداد از معلمان در تجمع مقابل مجلس

روتیتر:،تعدادی از فرهنگیان که صبح امروز برای پیگیری بخشی از مطالبات خود درصدد تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی بودند به دلیل ممانعت نیروی انتظامی محل تجمع را ترک کردند

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر به نقل از آفتاب .محمد رضاخواه عضو کانون صنفی معلمان گفت: قرار بود صبح امروز تجمع آرام  همراه با سکوت مقابل مجلس داشته باشیم که از اولین ساعات برگزاری صحن علنی مجلس، معلمان به سمت محل برگزاری تجمع  آمدند که نیروی انتظامی مانع از برگزاری تجمع شد.

 
عضو کانون صنفی معلمان با بیان اینکه از ۲ هفته گذشته برای این تجمع برنا‌مه ریزی شده بود، مدعی شد: در این تجمع فرهنگیان از نقاط مختلف کشور از جمله کردستان، کرمانشاه، همدان، اصفهان، گیلان، مازندران، مشهد به تهران آمده بودند.
 
رضاخواه از دستگیری برخی معلمان در این تجمع خبر داد.
 
در همین حال نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزیر کشور نحوه برخورد با معلمان تجمع کننده در مقابل مجلس را بررسی کند تصریح کرد: خانه ملت ملجأ و پناه مردم است.
محمدحسن ابوترابی فرد در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۳۱ تیرماه) مجلس شورای اسلامی با بیان درخواست نمایندگان ملت از وزیر کشور، گفت: نمایندگان مردم از وزیر کشور می خواهند که موضوع نحوه برخورد با جمعی از معلمان را که در کنار خانه ملت حضور داشتند را مورد بررسی قرار دهد.
 
وی با بیان اینکه خانه ملت ملجأ و پناه مردم و کسانی است که نظراتی داشته باشند افزود: لازم است که اشاره شود در ارتباط با مسائل مهم جامعه‌ی فرهنگیان کشور، براساس تصویب نمایندگان مردم کمیته مشترک مجلس و دولت تشکیل شده است.
 
به گزارش ایلنا،نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعضای این کمیته اظهار داشت: این کمیته با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیران ارشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان منتخب دو کمیسیون آموزش و تحقیقات و برنامه و بودجه به طور منظم هر هفته بیش از دو ساعت تشکیل جلسه می‌دهد که پیگیر مسائل است و امیدواریم به نتایج مطلوبی دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *