• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

آغاز فصل نوین ارتباط بی سازمان نظام مهندسی البرز و شهرداری کرج

روتیتر: معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج از آغاز آزمایشی ارسال دستور نقشه به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: استفاده از فناوری های نوین در مسیر خدمت رسانی به شهر و شهروندان، قطعا موجب ارتقای کمی و کیفی فعالیت ها می شود و ضریب خطای انسانی در انجام کارها نیز به حداقل ممکن می رسد.
به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،احدالله احمدی پرگو از تشکیل جلسه ای میان معاونت معماری و شهرسازی با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به منظور ایجاد شفافیت بیشتر در اقدامات و تسریع امور مراجعین خبر داد و گفت: این جلسه در پی توافق برای ارسال گزارشات الکترونیک برگزار شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج بیان داشت: پیرو توافقات به عمل آمده بین معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، ارسال گزارشات مهندسان ناظر به منظور شفاف سازی اقدامات و تسریع در امور ارباب رجوعان و مهندسان، از ابتدای اردیبهشت ماه به صورت الکترونیکی انجام میشود که البته طرح مذکور در مرحله اجرای آزمایشی قرار دارد.

احمدی افزود: با این اقدام، مهندسان گزارش های خود را از طریق سایت سازمان نظام مهندسی به شهرداری ارسال می کنند و کارشناسان مستقر در شهرداری پس از دریافت گزارش ها، اقدامات لازم را به عمل می آورند.

وی در ادامه بخشی از این ارتباط الکترونیکی در مجموعه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری با سازمان نظام مهندسی را ارسال دستور نقشه از طریق شهرداری به سازمان نظام مهندسی عنوان کرد.

به گفته معاون شهرسازی و معماری شهردار کرج، در حال حاضر ارسال دستور نقشه از سوی شهرداری و دریافت توسط سازمان نظام مهندسی به صورت آزمایشی به اجرا در می آید تا در صورت موفقیت طرح، اجرای دائمی آن آغاز شود.

احمدی پرگو اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد با توجه به ضرورت تسریع در امور مهندسان ناظر و کاهش مدت صدور پروانه، دفتر فنی مشترکی تشکیل شود تا پس از تایید نقشه در این دفتر، مناطق در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم جهت صدور پروانه را صورت دهند.

این مسئول گفت: علاوه بر این، اقدامات لازم در راستای حذف نقشه کاغذی و دریافت فایل نقشه ها توسط شهرداری مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته است تا در اسرع وقت موضوع اجرایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *