• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۱:۴۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

روتیتر: یک زن ایزدی اسیر شده توسط گروه تروریستی داعش گفت که بارها توسط یکی از فرماندهان عربستانی داعش در حضور همسر انگلیسی او مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،لعالم به نقل از روزنامه دیلی میل نوشت: این زن ایزدی اعلام کرد که عضو عربستانی داعش به وی تجاوز می‌کرد و به ضرب و جرح وی می‌پرداخت در حالی که زن جوان و تبعه انگلیس این تروریست نظاره‌گر جرایم شوهرش بود.

روزنامه دیلی میل چاپ انگلیس به نقل از این زن ایزدی که نامش را برای حفظ جانش به «فریده» تغییر داده است، گزارش کرد: به مدت چهار ماه اسیر یک عضو عربستانی داعش در استان دیرالزور در شرق سوریه بودم و وی با من بسیار بدرفتاری می‌کرد.

فریده گفت: داعش اوت ۲۰۱۴ مرا از خانه‌ام در شهر سنجار عراق ربود و بیش از یک ماه در اماکن مختلف زندانی بودم، سپس به یکی از اعضای عربستانی داعش به نام «ابومسلم» به عنوان هدیه داده شدم و دیگر زنان نیز به دیگر اعضای این گروه ترویستی داده شدند. ابومسلم در رشته داروسازی در آمریکا تحصیل کرده بود.

این زن افزود: ابومسلم زنی انگلیسی داشت که نامش برای من مشخص نشد. داعش این زن را از اروپا به سوریه منتقل کرده و به ابومسلم داده بود. زن انگلیسی ابومسلم ۲۰ ساله به نظر می‌رسید که چهره‌ای تیره و موهای عجیبی داشت و زبان عربی را بسیار بد صحبت می‌کرد.

به نوشته دیلی میل، فریده فهمید که ابومسلم یکی از قضات داعش است که پس از ورود به آنکارا با عنوان عکاس، از طریق مرزهای ترکیه وارد سوریه شده بود. او در عربستان یک زن و دو پسر و یک دختر داشت که همه آنها را ترک کرده و به سوریه رفته بود تا به داعش بپیوندد.

ابومسلم این زن ایزدی را به علت مخالفتش با گرویدن به اسلام شکنجه می‌کرد.

فریده که هم‌اکنون در یکی از اردوگاه‌های آوارگان در عراق زندگی می‌کند، افزود: ابومسلم بیش از حد خشن بود و همیشه مرا می‌زد؛ به همین دلیل دستوراتش را اجرا می‌کردم و به خادم ابومسلم و همسرش تبدیل شده بودم.

روزنامه دیلی میل نوشت: فریده گاه به خودکشی فکر می‌کرد ولی به خاطر پسر برادرش که با وی در یکجا زندانی بود و همچنین به خاطر برادرزاده‌های دیگرش که در منطقه‌ای نزدیک به اسارت داعش درآمده بودند، از خودکشی صرف‌نظر کرد.

فریده گفت: همسر انگلیسی ابومسلم نیز همچون شوهرش معتقد بود که ایزدی‌ها کافر هستند و این زن انگلیسی یک بار به من گفت که هر فردی عضو داعش نباشد، کافر است.

دیلی میل نوشت: فریده نتوانست به هویت زن انگلیسی ابومسلم پی ببرد ولی به نظر می‌رسد که این زن انگلیسی یکی از ۶۰ دختری باشد که کشورشان را ترک کرده و به داعش پیوستند و هر یک از آنها با یکی از اعضای این گروه تروریستی ازدواج کرد.

فریده با رؤیت عکس یکی از این ۶۰ دختر انگلیسی به نام «سلمی هالانی» گفت که صد درصد مطمئن است که صاحب این تصویر همان زن انگلیسی ابومسلم است. سلمی هالانی همراه خواهر دوقلویش به نام زهره منچستر را ترک کرده و به داعش پیوسته بودند.

دیلی میل به نحوه آزادی یا فرار فریده اشاره نکرده است.

داعش بیش از پنج هزار ایزدی را اسیر کرده است که در میان آنها ۵۰۰ زن و کودک وجود دارند.

اکثر دختران ایزدی که به اسارت داعش درمی‌آیند، تلاش می‌کنند خودکشی کنند. یکی از دختران ایزدی که داعش وی را مجبور به پوشیدن لباس رقاصه‌ها کرده بود، رگ خود را برید و سپس با طناب خود را حلق‌آویز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *