• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۰۳

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

عباسی: احداث بزرگراه شمالی و کمربندی جنوبی ترافیک را به زانو در می آورد

روتیتر: دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: احداث بزرگراه شمالی و کمربندی جنوبی کلانشهر که با همکاری استانداری البرز و وزارت راه در حال انجام است، ترافیک سنگین موجود در معابر مرکز البرز را به زانو در می آورد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،امیر حسام عباسی  در تشریح این مطلب به عوامل ترافیکی شهر اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر شهر کرج به علت جمعیت زیاد و عدم زیرساخت های موجود بار ترافیکی سنگینی را حمل می کند که مدیریت شهری جهت کاهش این معضل اقدامات عمرانی را پیش بینی و اجرا نموده است.

عضو پارلمان شهری کرج با اشاره به آغاز مراحل احداث بزرگراه شمالی و جنوبی گفت: طرح احداث بزرگراه شمالی و جنوبی کلانشهر کرج از جمله طرح های مهم و بزرگ کلانشهر کرج محسوب می شود که سهولت دسترسی آسان به نقاط مختلف شهر را موجب خواهد شد.

این مسئول شهری در ادامه با تاکید بر حمایت و مساعدت دولت در اجرای پروژه های بزرگ و کلان عنوان کرد: تخصیص اعتبارات دولتی و جاری کردن سرمایه های کافی از سوی دولت برای احداث بزرگراه شمالی و جنوبی کلانشهر امری ضروری است که این مهم با رایزنی های اعضای شورای شهر و شهرداری کرج به نتیجه مطلوب رسیده است.

این عضو شورا در ادامه با اشاره به تقاطعات غیرهمسطح احداث شده در سطح شهر اذعان داشت: از آغاز شورای چهارم طبق تمهیدات اندیشیده شده از سوی پارلمان شهری احداث تعدادی از تقاطعات غیر همسطح در نقاط مختلف شهر مصوب و اجرایی شده  که توانسته است بخشی از نیازهای ترافیکی شهر را مرتفع نماید و در حال حاضر بخشی دیگر از این پروژه ها در دستور کار قرار دارد.

عباسی احداث تقاطع غیر همسطح سوم خرداد، پل حافظ، شهید کچویی، شهدای غواص و پل ظفر را از جمله این پروژه ها عنوان کرد و افزود: پروژه تقاطع مهر ویلا، حصارک، میدان سپاه، حامی و سرداران نیز از دیگر پروژه های کلان و تاثیر گذار در شهر می باشد که در دست اجرا می باشد.

دبیر شورای شهر کرج به مشکلات پیش رو در احداث پل مهرویلا اشاره نمود و گفت: اجرای پل مذکور به علت معارض هایی که با پردیس کشاورزی وجود داشت با تاخیر آغاز گردید و خوشبختانه این پروژه در دست اجرا می باشد که مبلغی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت احداث و راه اندازی آن پیش بینی شده است و اتمام این پروژه موجب تسهیل ترافیک در ورودی و خروجی های شهر خواهد شد.

عباسی در پایان گفت: پیش بینی شده که هر شش ماه یک پل افتتاح گردد که امیدواریم اجرای به موقع پروژه ها و رفع موانع پیش روی اجرای آنها با همکاری مسئولان ارشد شهری موجب کاهش معضل بزرگ ترافیک در شهر و جلب رضایت شهروندان گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *