• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۱۹:۱۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

کرج در دوره شش ساله فعالیت شورای سوم خوش درخشید/تبریک آغاز فعالیت شورای چهارم

Byrotitr

سپتامبر 27, 2013

روتیتر:شهردار کرج ضمن تقدیر از عملکرد دوره سوم شورای اسلامی شهر کرج، اظهارامیدواری کرد: فعالیت اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرج نیز همچون فعالیت اعضاء دوره سوم، منشاء اقدامات مطلوب باشد.

به گزارش روتیتر ،سید علی آقازاده در پی آغاز به کار دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرج، ضمن تبریک به اعضاء این دوره از شورا گفت: امروز، روز تحویل شورای سوم و آغاز بکار دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرج است و جا دارد از زحمات همه شورائیان در دور سوم تقدیر و قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه، کرج با برنامه ریزی و تعامل همه جانبه شورای سوم در عرصه های مختلف با تغییر و تحولات جدی همراه بوده است، اظهارامیدواری کرد: با اعمال سیاست جدید مبنی بر افزایش تعداد اعضای شورای شهر، کرج گام های مهمی را در بخش های مختلف با هدف انتفاع شهری بردارد.
آقازاده در ادامه با بیان اینکه،‌ شوراها جایگاهی برای انجام گفتمان های‌ فرهنگی، اجتماعی و … هستند، بیان کرد: شورا ها محلی برای ارائه طرح ها و اخذ سیاست های کارآمد به منظور آبادانی و رونق شهر هستند که خوشبختانه این مهم در فعالیت دوره سوم شورای شهر کرج به نحو بسیار مطلوبی محقق شد.
شورای شهر چکیده ای از مردم
وی در ادامه از شوراهای شهر به عنوان یک عنصر از مدیریت‏ شهری یاد کرد و با بیان اینکه، شوراها در اداره شهرها در سطح محلی نقش مهمی را بر عهده دارند، افزود:  توسعه و پیشرفت در زندگی اجتماعی و کسب موفقیت های شهری، مشروط به حضور و مشارکت قانونمند همه مردم است که دراین میان می توان اذعان داشت، نهاد شورای شهر به عنوان چکیده ای از مردم، متضمن تحقق سیاست ها و برنامه های کلان شهری است.
این مسئول، تشکیل شوراهای اسلامی شهرها را نقطه عطفی برای مدیریت مشارکتی دانست و بیان کرد: شکل‏ گیری مدیریت شورایی و اندیشه مشارکت مردمی در همه ابعاد زندگی، نیاز به تفویض اختیار به مردم  در قالب تشویق، ترغیب و علاقمند کردن آنها برای شرکت در امور محلی دارد که این مهم نیز از طریق فعالیت و عملکرد شوراهای شهر محقق می شود و در این راستا شورای سوم توانست عملکرد موفقی را از خود ارائه دهد.
آقازاده گفت:  شوراهای اسلامی ریشه ‎دارترین اصول عرفی و از بارزترین شیوه‌های عقلایی در مباحث مختلف زندگی جمعی است به طوریکه، قدیمی‎ترین شیوه‌های مدیریت نیز نشانه‌هایی از نظام شورایی را با خود دارد.
وی با عنوان اینکه، برای رسیدن به درکی صحیح از جایگاه شورا در مدیریت شهری باید فلسفه وجودی و ابعاد مشارکتی آن را مورد توجه قرار داد، بنابراین جایگاه شورا به عنوان یک مفهوم کلیدی مطرح می شود.
آقازاده ادامه داد: شوراهای اسلامی به پشتوانه قانون، مشروعیت می‏ یابند و در واقع نوعی سازماندهی نیرو یا گروه های سازمان یافته مردمی را بر عهده دارند، درک صحیح و درستی است اگر شوراها را به نهاد شکل دهنده حیات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زندگی شهری نسبت دهیم.
وی افزود: شورای اسلامی شهر کرج بر مبنای انتخاب و مشارکت داوطلبانه آحاد مردم شهر تشکیل شد و برای مدت زمان ۶ سال از طریق همکاری مردم با باتوجه به مقتضیات محلی اداره امور شهر در مباحث مشخص شده را بر عهده گرفت که با توجه به مشاهده خروجی عملکرد این نهاد می توان گفت، شورا در این دوره بسیار موفق عمل کرده است.
آقازاده بیان داشت: تصمیمات و اقدامات شوراهای اسلامی شهر کرج در دوره سوم، با تکیه بر آگاهی و درایت اتخاذ شد و انتظار می رود این روند در دوره چهارم نیز ادامه یابد.
وی در پایان بار دیگر با تبریک آغاز به کار شورای دوره چهارم برای تمامی اعضای این نهاد مردمی آرزوی موفقیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *