• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۱:۳۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

احداث پارکها در مناطق محروم باید با شتاب بیشتری صورت پذیرد

Byrotit

جولای 30, 2015

روتیتر: رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: احداث پارکها و بوستانها در مناطق محروم و کم برخوردار باید با شتاب بیشتری صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،علی حاج کاظم که همراه با سیدرضا فیض مدیر منطقه ۴ شهرداری کرج به بازدید از وضعیت پارکها و بوستان های این منطقه پرداخت، طی سخنانی اظهار داشت: توسعه فضاهای تفریحی و رفاهی موجب کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی می شود و همچنین فضای مناسب را برای توسعه ورزش های همگانی ایجاد می کند.

این عضو شورای شهر کرج، گسترش فضای سبز و احداث پارک های کوچک و بزرگ را از جمله سیاست های راهبردی مدیریت شهری ذکر کرد و ادامه داد: نیاز شهروندان به فضاهای تفریحی بویژه در کلانشهرها که زندگی مردم به آپارتمان های با متراژ پایین خلاصه می شود، بیش از پیش محسوس و ملموس است و از این رو، شورای شهر از پروژه های مرتبط با احداث پارکها و بوستانها به صورت ویژه حمایت می کند.
وی همچنین بر تجهیز احداث جاده سلامت و تندرستی در پارکها و همچنین تجهیز بوستان های محله ای به مجموعه بازی کودکان و ست تندرستی تاکید کرد و بیان داشت: احداث پارکها و افزایش سرانه فضای سبز اقدام مناسبی است که انجام آن  در مناطق کم برخوردار ضروری است.
حاج کاظم با اشاره به وجود فرهنگسرا در پارک شاهد گفت: توسعه و بازسازی این پارک توسط منطقه ۴ شهرداری کرج قابل تقدیر است و تعویض کف پوش ها و نصب ست های تندرستی و و آلاچیق ها، در پارک های شاهد و باران به خوبی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه زنده بودن شهر به فضای سبز آن است، افزود: افزیش سرانه سبز در شهر شامل درختان، گل ها و یا هرنوع پوششش گیاهی علاوه بر دگرکونی چهره شهر تاثیر زیادی بر سلامت روحی و روانی افراد و شادابی آنها دارد.
در بخش دیگری از این بازدید، مدیر منطقه ۴ شهرداری کرج به ارایه گزارشی از روند تجهیز و توسعه پارکهای منطقه پرداخت و بیان داشت: تامین نشاط اجتماعی و شادابی شهروندان جز با برنامه ریزی های مدون در حوزه فرهنگی و ورزشی تامین نمی شود و باید به سمتی حرکت کنیم که شهرمان به لحاظ سرانه های خدماتی و رفاهی در شرایط مطلوبی قرار گیرد.
سید رضا فیض همچنین از حضور رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر کرج در این منطقه و توجه این نماینده مردم نسبت به چگونگی خدمت رسانی از سوی مدیران شهری به شهروندان تقدیر و تشکر کرد و این حضور و همراهی را موجب دلگرمی و تداوم انگیزه خادمین مردم در سطح مناطق دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *