• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۳:۲۸

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فاطمه اسکندری: تثبیت ساعات جمع آوری زباله ها از درب منازل باید با رویکرد فرهنگی دنبال شود

Byrotit

جولای 30, 2015

روتیتر: نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج اظهار داشت: تثبیت ساعات جمع آوری زباله ها از درب منازل باید با رویکرد فرهنگی و آموزشی دنبال شود و از این گذر به داشتن شهری ایمن و سالم کمک کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،فاطمه اسکندری  در این خصوص اظهار داشت: تثبیت ساعات جمع‌آوری زباله‌ها از مقابل درب منازل توسط اکیپ های سازمان های خدمات موتوری و مدیریت پسماند موضوعی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و نهادینه کردن آن در جامعه باید از طریق فرهنگسازی و آموزش های شهروندی در دستور کار قرار گیرد.

عضو پارلمان شهری کرج افزود: سازمان مدیریت پسماند موظف است جمع آوری زباله ها را قانونمند، کارشناسی و در راستای صیانت از محیط زیست و بهداشت عمومی جامعه اجرا نماید و با رعایت ساعت جمع آوری زباله ها از درب منازل، فرهنگ شهروندی را نیز تقویت کرده و توسعه بخشد.

این عضو شورا با اشاره به گلایه مندی مردم از بوی تعفن ناشی از پراکندگی زباله ها در سطح شهر یا عدم جمع آوری به موقع آنها توسط اکیپ های شهرداری کرج گفت: برنامه ریزی های صورت گرفته باید به گونه ای باشد از این پس تمام مراحل جمع آوری زباله در شهر با نظم و قانون بیشتری اجرایی شود.

وی اطلاع‌رسانی به روش‌های مختلف از جمله رسانه‌ها، نصب بنر و حتی چهره به چهره را در نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله از مبداء و جمع‌آوری پسماندها در ساعات معین را حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: با جمع‌آوری به موقع زباله ها در ساعات مشخص، شهروندان دیگر زباله‌ها را در معابر نمی‌ریزند و سیما و منظر شهری نیز نازیبا به نظر نخواهد رسید.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با اشاره به اینکه در سنوات گذشته به علت عدم کارشناسی دقیق فرهنگ جمع آوری زباله به درستی اجرا نمی گردد و این موضوع موجب کاهش اثر بخشی تنظیف معابر شهری خواهد بود، خواستار اتخاذ رویکردها و تدابیری شد که به حفظ سلامت محیط زیست و بهداشت شهروندان کمک بیشتری کند.

اسکندری با بیان اینکه جمع ‌آوری زباله ها از درب منازل و انتقال آن به مرکز دفن یکی از وظایف مصرح شهرداری کرج است و سالانه بیش از ده ها میلیارد تومان جهت تحقق این فرایند هزینه می شود، گفت: رعایت حقوق شهروندی امری ضروری است و نباید اجازه داد حمل و جابه‌جایی زباله توسط شهروندان صورت پذیرد، از این رو سازمان مدیریت پسماند با برنامه ریزی دقیق و منظم اقدام به جمع آوری و حمل زباله ها نماید تا شهروندان مجبور به حمل آن به جایگاه ها و سطل های نصب شده در خیابان های اصلی نشوند.

این مسئول شهری در پایان با اشاره به لزوم ارتقای فرهنگ شهروندی و رعایت حقوق شهروندی، فرهنگ سازی مناسب در امر جمع آوری زباله ها را بسیار ضروری دانست و تصریح کرد: امید است شهروندان نیز با همکاری و تعامل مستمر با عوامل شهرداری در نگهداری هر چه بهتر شهر کوشا باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *