• خرداد ۲۷, ۱۴۰۳ ۲۳:۴۳

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

صادق خرازی: اصلاح‌طلب از استقلال ملت و نفی سلطه بیگانگان دفاع می‌کند

روتیتر:رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: از نظر ما اصلاح طلب یعنی شهید باهنر، حاج قاسم سلیمانی و کسانی که از استقلال ملت و نفی سلطه بیگانگان با همه وجودشان دفاع کرده اند و این تفکر ماست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، “صادق خرازی” در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: مخالفت زیادی با تشکیل حزب ندای ایرانیان شد و بی مهری های زیادی از هر دو جناح نسبت به خود دیدیم، اما پایداری، استقامت و آن اهمیتی که دوستان برای فکر خود قائل بودند، موجب شکل گیری حزب ندای ایرانیان در کشور شد.

وی افزود: اگرچه اصلاحات و اصلاح طلبی دقیقا قابل هضم نیست، اما ما اصلاح طلبی را در وجود نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و در تبار تاریخی و حرکت ائمه و صلحای بزرگ تاریخ شیعه می دانیم.

خرازی با بیان اینکه اصلاح طلبی را در وجود امام و رهبری می دانیم و معتقدیم اصلاحات امری غیرقابل اجتناب است بیان کرد: باید واقعیت اصلاحات را با باورها، ریشه های انقلاب و مجاهدت های مردم گره بزنیم و قیامی که در نفی استبداد و قطع استعمار از کشور در چند دهه اخیر تاریخ معاصر ایران داشتند.

وی با بیان اینکه تحولات سیاسی ایران در دو دوره ی دولت نهم و دهم یک انشقاقی در کشور ایجاد کرد که این انشقاق در نهایت باعث متضرر شدن همه ی ارکان نظام و کشور شد اظهار کرد: کسانی که ادعای رضایت و تبعیت از روحانیت داشتند و ادعای پیروی از ارزش‌ها را داشتند با سرعت ۵۰۰ کیلومتر از روحانیت عبور کردند و گه گاه همان موقع هم می گفتیم اما فضا و جو به گونه ای بود که ظاهرا باید این تجربه ی تاریخی شکل می گرفت.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه اصلاح طلبی که وابسته به اجانب باشد مورد تایید هیچ کس نیست، گفت: در حال حاضر جوانان کشور فعال شده و در سراسر ایران پدیده فرخنده ای به نام حزب ندای ایرانیان را راه اندازی می کنند که در واقع مفهوم آن فصل جدید و نسل جدیدی از اصلاحات است که می خواهد آنگونه که مورد رضای امام عصر(عج) و مقام معظم رهبری است، در فضای سیاسی اجتماعی ایران گام بردارند.

وی افزود: به هرچه بخواهد ما را از مسیر اصلی جدا کند، معتقد نیستیم زیرا تمام زندگی و تلاش خود را برای انقلابی گذاشته ایم که با خون بهترین و بافضلیت ترین علمداران مکتب شکل گرفت.

خرازی تصریح کرد: از نظر ما اصلاح طلب یعنی شهید باهنر، حاج قاسم سلیمانی و کسانی که از استقلال ملت و نفی سلطه بیگانگان با همه وجودشان دفاع کرده اند و این تفکر ماست.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان اظهار کرد: ما چهار اصل داریم و سر این اصول با هیچ کس معامله و مذاکره نمی کنیم و معتقدیم رمز استقلال و پایداری مردم ایران در دوره مواجه با بیگانگان همین اصول بوده و خون شهدای ما براساس این مبانی بوده است.

وی با بیان اینکه این ۴ اصل جزو محکمات و مسلمات حزب است گفت: برای این ۴ اصل نه اهل مذاکره و نه اهل معامله هستیم و این ندای بلند و تابلوی ماست که پشت سرمان است و معتقدیم رمز استقرار و پایداری مردم ایران در دوره ی مواجهه با بیگانگان همین ۴ اصل می‌باشد و خون شهدا را نیز بر پایه همین ۴ اصل می‌دانیم و اگر کسی بخواهد چیزهای دیگر را جزو محکمات بگذارد قبول نداریم و بقیه مباحث را قابل خدشه و نقد و بحث می‌دانیم.

خرازی افزود: باید در حیات اجتماعی سیاسی ایران فعال بود و به دولت و نظام سیاسی ایران کمک کرد و باید با این کمک نشاط جدی ایجاد کرد و این نشاط در بستر کار خود می تواند آغاز بسیاری از فضیلت های ناگفته و نانوشته ای شود که آرمان بزرگان تاریخ کشور است.

وی تصریح کرد: قریب به ۳ هزار نفر در سراسر کشور به حزب ما پیوسته اند که اکثر آنها جوانان هستند و با انگیزه و ایمان و عزم جزم هدف و مبانی خود را در این چارچوب می خواهند بیان کنند.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان اظهار کرد: اساسنامه و مرامنامه حزب نوشته شده است و در انتخابات مجلس فعال هستیم و اصول و مبانی در این زمینه داریم و از افرادی که در چارچوبی که بشود با آنها کار کرد، حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه در اصلاحات اشتباهات و انحرافاتی بود و برخی سخنانی می گفتند که شایسته اصلاحات نبود.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بیان کرد: یکی از آفت های بزرگ امروز کشور ما، این است که جهان بینی های ما دچار نقصان است یا وابسته به ماتریالیزم بوده یا برحسب ترجمه ای است که بیگانگان ارائه می کنند در حالی که جهان بینی ما، تشخیص سره از ناسره است و این بحث های آموزشی را با دوستانمان خواهیم داشت و مباحث اندیشه سیاسی و تاریخ تحول فقه سیاسی را دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *