• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۳:۵۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

شهردار کرج:برنامه ریزی های شهری تنها از گذر “کلان نگری” به توسعه پایدار منتهی می شود

روتیتر: شهردار کلانشهر کرج اظهار داشت: برنامه ریزی های شهری تنها از گذر “کلانگری” به توسعه پایدار و رشد سرانه های خدماتی منتهی می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج بیان کرد: کلان نگری باعث می شود در صورتی که عملکرد هر ضلع اجتماع به هر نحوی هماهنگ با ایده آل ها و اهداف نباشد، بخش های دیگر برای عبور از این چالش به میدان آمده و سعی در رفع و رجوع مشکل کنند.

این مسئول ارشد شهری با اشاره به مسائل و موضوعات عدیده در کلانشهر کرج، تصریح کرد: با توجه به بروز مسائل اجتناب ناپذیر شهری باید گفت، تنها راه عبور از چالشهای فراروی این کلانشهر نیز کلان نگری و جاری ساختن مباحث آینده محور است.

به گفته وی، از نتایج مثبت حاصل از کلان گری در کرج، احصاء مسائل و مشکلات شهرهای تابعه این کلانشهر است و این مهم نیز باید با بهره گیری از تجارب و نظرات علمی و افق آینده نگری صورت گیرد.

وی با تاکید بر این موضوع که باید با ایجاد زمینه های رفع مشکلات در سطح کلان و با دیدی آینده محور، مسیر انتفاع و آبادانی را به نحوی مطلوب طی کرد، افزود: با انجام این مهم موانع از میان برداشته می شود ضمن آنکه نگاه به آینده مانع از توقف برنامه‌های کلان پیش بینی شده می شود؛ تحقق این مهم از اولویتهایی است که مدیریت شهری را در مدار صحیح انتخاب طرح ها و برنامه های آینده محور قرار می دهد.

مدیران شهری تدوین طرحهای کلان نگر و بلند مدت را برنامه ریزی کنند

شهردار کرج، ضرورت داشتن دید کلان نسبت به مسائل و امور شهری را مهم ارزیابی کرد و افزود: داشتن این نگاه از ویژگی های مهمی است که مدیران باید آن را سرلوحه و محور همه برنامه ها و فعالیت های کاری خود قرار دهند.

ترکاشوند، گفت: آنچه نقش مدیران را در اداره امور شهر مشخص و متمایز می کند، اراده و پشتکار برای اجرای برنامه هایی است که تضمینی مطمئن برای آینده شهر هستند؛ بر این اساس لازم است، مدیران شهری تدوین طرح های کلان و بلند مدت را برنامه ریزی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج با در نظر داشتن این موضوع و با تهیه و تدوین طرح های راهبردی و کاربردی، توسعه همه جانبه شهری در عرصه های عمرانی، ساختاری، اجتماعی، فرهنگی و… برای آینده روشن شهر سیاستگذاری می کنند.

کلیددار ایران کوچک، کلان نگری، هدف گذاری و تدوین برنامه های بلند مدت و تاثیر گذار بر روند توسعه و انتفاع شهر را هدف اصلی مدیریت شهری کرج خواند و ادامه داد: با تدوین سندی که اجرای آن توسعه همه جانبه شهر در تمام ابعاد و لایه‌های شهری را در پی داشته باشد، می توان به بسیاری از نیازهای حال و آینده شهر پاسخی مطلوب داد؛ شهرداری کرج نیز با هماهنگی و انسجام سایر دستگاه های شهری به دنبال تحقق این مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *