• خرداد ۲۷, ۱۴۰۳ ۲۲:۴۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

اهمیت حفظ هویت باغشهری مرکز استان بازخوانی شد

Byrotit

آگوست 2, 2015

روتیتر:چهل و ششمین جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج صبح امروز در حالی برگزار شد که دغدغه تمامی اعضای کمیسیون مذکور، معطوف به موضوع حیاتی حفظ و صیانت از باغات شهری بر اساس قانون موجود در این زمینه بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج در این جلسه عنوان کرد: به‌ دنبال ارجاع پرونده های ملکی به این کمیسیون به منظور مشخص شدن رای نهایی آنها بر اساس خواسته مالکان برای تغییر کاربری اراضی، اعضای شورای اسلامی شهر کرج در هفته گذشته از برخی املاک در سطح مناطق بازدید به عمل آوردند تا موضوعات مطرح شده را بررسی نمایند.

حجت الله غلامرضائی اظهار داشت: مردم و مسئولان شهری کرج در موضوع حفظ باغات سطح شهر همدل و همزبان بوده اند و اعضای پارلمان شهری نیز در کمسیون عمران شورای شهر این کلانشهر در جلسات خود به دنبال ارائه راهکارهایی به منظور حفظ و حراست از باغات می باشند که همزمان با حفظ باغات، در رابطه با منافع و حقوق مالکان نیز تمهیدات کارآمدی را اتخاذ کنند.

این مسئول ارشد شهری بیان کرد: بازدیدهای میدانی صورت گرفته از سطح شهر کرج نشان از آن دارد که هنوز باغاتی در این کلانشهر وجود دارد که اثرات اکولوژیکی و زیست محیطی فراوانی را بر شهر کرج داشته و می توانند به عنوان ذخیره گاهی در همین موضوع برای آینده و محلی برای تفریح شهروندان باشند.

غلامرضائی با اشاره به منابع آبی، باغی و فضای سبز شهر کرج در گذشته یادآور شد: فشارهای جمعیتی ناشی از تراکم جمعیتی و ساخت و سازهای رخ داده در این شهر باعث شده است که موضوع‌های زیست محیطی تبدیل به یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم و مسئولان شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج گفت: اعضای این کمیسون به دنبال آنند تا با مد نظر قرار دادن حفظ و حراست از باغات، همزمان حفظ منافع و حقوق مالکان را هم مورد توجه قرار دهند و راهکارهایی را در این زمین ارائه داده و با اندیشیدن تمهیدات مشخص و راهبردی با همفکری کمیسیون ماده ۵، اعضای شورای اسلامی شهر و معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرج به نتایج مثبتی دست پیدا کند.

وی در چهل و ششمین جلسه کمیسیون عمران شورای شهر کرج اذعان داشت: با موافقت اعضای کمیسیون مربوطه مقرر شده است، جلسات مکرری در زمینه حفظ باغات شهری از یک سو و ارائه راهکارهایی برای مالکان باغات به منظور تغییر کاربری این اراضی از سوی دیگر تشکیل شود تا دغدغه های اساسی در این رابطه با همفکری کارشناسان تخصصی مرتفع گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *