• خرداد ۲۸, ۱۴۰۳ ۰۰:۱۸

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

مریم قهرمانی: مدیریت بحران نیازمند یک تفکر اساسی است

روتیتر: نایب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج اظهار داشت: در طراحی واحداث پروژه های عمرانی باید به سمتی حرکت کنیم که سازه ها و تاسیسات زیربنایی و شهری در برابر هرگونه حوادث و بحران های طبیعی و غیر طبیعی مقاوم و ایمن باشند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،مریم قهرمانی گفت: لحاظ اصول پدافند غیرعامل در احداث پلها، ساختمانها، ابنیه، تاسیسات زیربنایی و سازه های عمرانی یکی از دغدغه های جدی شورای اسلام شهر به شمار می رود. از این رو تمهیدات فراوانی به منظور تحقق این مهم اندیشیده شده تا شهرداری  کرج ملزم به عملیاتی کردن آن شود.

وی با اشاره به برگزاری اولین کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل در پارلمان شهری، ایجاد «مدیریت یکپارچه» در مواقع اضطرار و بحران را بسیار ضروری دانست و افزود: پدافند غیرعامل یکی از الزامات جامعه شهری است که نیازمند عزمی ملی و استانی می باشد تا در زمان وقوع بحران بتوان آن را به نحو احسن مدیریت نمود.

این عضو شورای شهر در ادامه با اشاره به موقعیت جغرافیایی کرج تصریح کرد: این کلانشهر دو میلیون نفری بر روی چند گسل فعال لرزه خیز قرار گرفته است و کارشناسان طی سالهای اخیر بارها نسبت به وقوع زلزله احتمالی در کرج و تهران هشدار داده اند که از این رو، ایجاد آمادگی های قبلی و اندیشیدن تمهیداتی که آمار خسارت های جانی و مالی را به حداقل ممکن برساند، بسیاری ضروری می نماید.

مدیریت بحران نیازمند یک تفکر اساسی است

نماینده مردم کرج در پارلمان شهری، همچنین مدیریت بر قبل، حین و بعد از بحران را بسیار حیاتی دانست و اظهار کرد: اتخاذ تمهیدات لازم جهت مقابله و مدیریت بحران نیازمند یک تفکر اساسی و کار اجمالی است تا در برابر حوادث غیر مترقبه بتوان از شهر دفاع کرد.

قهرمانی با اشاره به نزدیک شدن به فصل بارش تصریح کرد: با نزدیک شدن به فصل پاییز و آغازش بارندگی های فصلی، باید برنامه ریزی صحیحی و دقیقی در برابر تغییرات جوی داشته باشیم و برای جلوگیری از وقوع بحران های کوچک و بزرگ، مدیریت صحیحی داشته باشیم. کاشت درختان در شیب تند، لایروبی انهار، نظافت کانال های آب و… از جمله این اقدامات می باشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج در بخش دیگری از سخنانش مطالعات جامع در ارتفاعات را ضروری دانست و گفت: مدیریت در حوزه آبخیزداری نیز از عوامل موثر در این حوزه می باشد که می توان با استفاده از نظرات صاحب نظران و دانشگاهیان در این حوزه اقدامات موثر و مفیدی در این حوزه انجام داد.

قهرمانی جلوگیری از فرسایش خاک و توسعه فضای سبز را از دیگر اقدامات پیشگیرانه در این حوزه عنوان کرد و گفت: شهر کرج ممکن است هر لحظه با بحران مواجه شود فلذا باید با احداث ساختمان های چند منظوره و تامین مکانی برای اسکان حادثه دیدگان به فریاد مردم شهر برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *