• خرداد ۲۸, ۱۴۰۳ ۰۰:۱۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

محسن هاشمی:شایعه ها درباره خانواده ما از زمان اصلاحات شروع شد

روتیتر:محسن هاشمی می‌گوید: حرف‌ها علیه خانواده هاشمی در اصل از زمان اصلاحات شروع شد و در سال ۸۴ در رقابت با مصطفی معین در انتخابات ریاست جمهوری به اوج خود رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، هفته نامه چلچراغ گفتگویی با محسن هاشمی رفسنجانی که معاون عمرانی دانشگاه آزاد  انجام داده که او در این گفتگو، از علاقه «آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی» به تکنولوژی و استفاده از فضای مجازی گفته است و در خصوص “حاج آقا” می‌گوید که «خودشان هم سایت‌ها را مرور می‌کنند، هم دست به سرچشان قوی است»

اما محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که در ایران هیچ‌ خانواده‌ای مثل شما زیر ذره‌بین نیست، این قضیه چه حسی دارد؟ پاسخ می‌دهد: اوایل خیلی سخت بود، اوایل هی سعی می‌کردیم با شایعات مبارزه کنیم، اما الان دیگر کمی راحت شده‌ایم.

محسن هاشمی در خصوص آغاز این حرف‌ها و حدیث‌ها پشت سر خانواده هاشمی هم توضیح می‌دهد: در اصل از زمان اصلاحات شروع شد. وقتی ایشان برای انتخابات مجلس آمدند، به مذاق بخشی از بچه‌های مشارکت خوش نیامد. فکر می‌کردند حاج آقا مزاحم برنامه‌ریزی‌ها و کارهایشان می‌شود. آنها شروع کننده بودند و این قضیه ادامه پیدا کرد.

وی در ادامه توضیح می‌دهد: مخصوصا در سال ۸۴ که پدر کاندیدا شده بودند و آقای معین هم بودند. آن جا دیگر به اوج رسید. در نتیجه می‌شود گفت که شروع این فضای تخریبی با اصلاحاتی‌ها بود.

هاشمی اضافه کرد: البته حواسمان باشد که جو شایعه سازی آن موقع خیلی قوی بود. یعنی کلا فضا مستعد شایعه پراکنی بود. بعد که کمی گذشت، این عادت شایعه سازی به اصول‌گراهای تندرو هم رسید. حقیقت این است که در اصل ما از تندروهای هر دو طرف صدمه دیدیم. من خودم همیشه به شوخی می‌گویم که تندروهای دو طرف از عقب بهم وصل هستند. یک تفکر تندروانه و دگم به دو شکل مختلف بیان می‌شود. وگرنه فرقی بین تندروی اصلاح‌طلب و اصولگرا نیست. این تندرو بودن تو خون بعضی‌هاست و اصلاح‌طلب و اصولگرا بودن فقط بهانه می‌شود برای پیاده کردن عقایدی که دارند.

فرزند ارشد هاشمی رفسنجانی در ادامه در خصوص کنار آمدن با مساله تخریب‌ها هم گفت: خود شما هم وقتی چیز درباره‌تان بگویند که صحیح نیست، حالتان بد نمی‌شود؟. وقتی حرف‌ها دست نیستند، چرا باید ما حالمان بد بشود. یک موقعی مد شده بود که بگویند ما در کانادا اتوبان داریم. یکی آمد به من گفت و من گفتم کدام اتوبان است؟ گفت مثلا اتوبان شماره ۱۳۷٫ من هم گفتم بیا من همین‌جا روی کاغذ می‌نویسم که تو برو آنجا و عوارضش برای تو باشد. مگر نمی‌گویی مال من است؟ یا می‌گویند فلان برج یا فلان ویلای معروف مال ماست. این‌ها چیزهایی بود که از بس گفته شد، دیگر نخ‌نما شده، جامعه هم دیگر تقریبا فهمیده که صحت ندارد. یا اینکه می‌گویند هواپیمایی ماهان مال ماست، در حالی که این یک دروغ بزرگ است. یا اینکه می‌گفتند کرمان خودرو از دارایی‌های ماست. این‌ها خوشبختانه همشان دروغ است

محسن هاشمی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا شما برای حاج آقا هزینه می‌دهید یا حاج آقا برای شما؟ هم گفت: تا یک زمانی ما باعث هزینه برای ایشان بودیم، چون شایعات علیه‌مان زیاد بود و مردم هم باور کرده بودند. اما الان دیگر برای تخریب ایشان می‌آیند طرف ما، ما بچه‌ها داریم برای ایشان هزینه می‌دهیم. این اتفاقات هم کمتر نخواهد شد و در نهایت ضربه را بچه‌ها دارند می‌خورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *