• خرداد ۲۴, ۱۴۰۳ ۰۰:۰۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

امام جمعه اصفهان:کیهان از مردم شهید پرور اصفهان عذرخواهی کند

روتیتر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در دیدار تعدادی از آزادگان استان، ضمن قدردانی از حضور پر شور مردم در مراسم تشییع شهدای غواص گفت: روزنامه کیهان باید رسما از مردم شهید پرور اصفهان عذرخواهی کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان صبح امروز(۲۶ مرداد) همزمان با سالروز بازگشت آزادگان در دیدار تعدادی از آزادگان استان گفت: مردم در مراسم تشییع شهدای غواص در کل کشور و همچنین در اصفهان نشان دادند همواره محافظ دستاوردهای انقلاب و خون شهدا هستند و هنوز بر اهداف انقلاب اسلامی استوارند.
وی از حاشیه سازی مراسم تشییع شهدا در اصفهان انتقاد کرد و گفت: پرسشگری و تحقیق و تفحص در مورد صحت اخبار رسیده از اولین و ابتدایی ترین اصول خبرنگاری است، حال نمی دانم چه شده که یک روزنامه رسمی کشور قبل از اطمینان از صحت یک مطلب به حرف هایی کذب و بی اساس دامن می زند و با تیتری درشت، حماسه بی نظیر و با شکوه مردم اصفهان و تشییع قریب به ۵ ساعته این شهدای گرانقدر در هوای گرم را زیر سؤال می برد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان این مطلب که اصفهان مهد شعار “مرگ بر آمریکا” است، اظهار داشت: روزنامه کیهان در حالی مراسم تشییع شهدای غواص در اصفهان را هتک حرمت دانست که شور وصف ناپذیر و حرکت استکبار ستیزی مردم در تشییع شهدا حماسه ای تاریخی خلق کرد لذا شکایت از این روزنامه را در دستور کار قرار داده ایم، مگر اینکه رسما از مردم اصفهان عذرخواهی کند.
وی افزود: اصفهان اگر نصف جهان نباشد، قطعا نصف ایران است و در تقدیم شهدا و ایثارگری حرف اول را در کشور می زند، لذا این بی تجربگی از روزنامه با سابقه ای چون کیهان بعید است.
نماینده ولی فقیه در استان، با بیان اینکه در مدتی که همراه با مردم در این مراسم شرکت داشتم شخصا شاهد شور و شعارهای مردم بودم تصریح کرد: این روزنامه در حالی مدعی ممنوعیت شعار مرگ بر آمریکا شده، که شعار محوری و اصلی مراسم تشییع، مرک بر آمریکا و “این سند جنایت آمریکاست” بوده است و دست نوشته ها و پلاکاردهای استفاده شده توسط مردم در مراسم نیز سندی بر این واقعیت بود .

وی گفت: بنده در این مدت بارها و بارها در سخنرانی های خود با آیات قرآن و روایات ثابت کردم که دشمنی ما با آمریکا هیچ وقت تمام نمی شود و شعار “مرگ بر آمریکا” همچنان ادامه دارد، حال به واسطه جهل دوستان، استان ما متهم به ممنوعیت بیان این شعار می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شأن و جایگاه اسرا و جانبازان پرداخت و گفت: شهید پس از شهادت دلهره ای ندارد، چرا که بر اساس روایات به مقامی رسیده که بالاتر از آن وجود ندارد.

آیت الله طباطبایی، تصریح کرد: جانبازان و آزادگان که با روحیه انقلابی و جهادی در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، کار بسیار مشکلی پیش رو خواهند داشت.

وی اظهار داشت: حفظ روحیه و تقوی در آزادگان و جانبازان بسیار با اهمیت است، چرا که اگر خدای ناکرده پس از جنگ و با دیدن برخی بی ادبی ها در جامعه لحظه ای به هدف و کار خود شک کنند، اجر و پاداش جهاد خود را از دست می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان، بر لزوم انتقال تجربیات به نسل های آینده تأکید کرد و گفت: رشادت ها و ایثارگری های شما عزیزان زمانی به ثمر خواهد نشست که بتوانید دست نوجوانان و جوانان را بگیرید و با آرمان های خود آشنا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *