• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۳:۳۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

آزادگان، بزرگ مردانی هستند که واژه صبر را به زانو در آوردند

روتیتر: سالروز ورود آزادگان به میهن عزیزمان ایران بهانه ای شد تا بار دیگر صبر و مقاومت این بزرگواران را به رخ دشمنان اسلام بکشیم و یادمان نرود آرامش امروز را مدیون ایثار و فداکاری شهداء، جانبازان و آزادگان کشورمان هستیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،سالروز ورود آزادگان به میهن عزیزمان ایران بهانه ای شد تا بار دیگر صبر و مقاومت این بزرگواران را به رخ دشمنان اسلام بکشیم، مردانی از سراسر کشور با غیرتی وصف نشدنی که با از خود گذشتگی از کشور و ناموس خود دفاع کردند.

بزرگ مردانی که خاطرات جوانی خود را با صدای خمپاره و گلوله، شهید شدن همرزم هایشان و دلتنگی دوری از خانواده آراستند تا خاطرات آرامش را برای نسل آینده طراحی کنند.

در این گزارش گفتگویی می کنیم با “سعید مصطفایی” آزاد مرد شورای اسلامی شهر کرج که بخشی از آینده کشور را با تحمل رنج های فراوان از سوی عراقی ها رقم زده و با افتخار به میهن عزیزمان ایران بازگشته است.

وی در خصوص انجام وظیفه در مقابل مردم می گوید: به عقیده تمام آزادگان کشور ما از هیچ کس طلبی نداریم چرا که وظیفه انسانی و شرعی خود را انجام داده ایم چه بسا که هنوز به ملت عزیزمان بدهکار نیز هستیم.

سعید مصطفایی رئیس کمیسیون حقوقی پارلمان شهری کرج با اشاره به اینکه در دوران اسارت شاهد شکنجه خود و هم رزمی هایش از سوی رژیم بعثی بوده، گفت: اسراء با وجود این شکنجه ها لب از لب باز نکردند و تمام این رنج ها را به جان خریدند تا کشورشان از ظلم ایمن باشد.

رئیس کمیسیون حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنان خود و در وصف معنی اسارت بیان کرد: اسارت مانند برزخ است، ابتدا دارد اما انتهای آن مشخص نیست و این تنها موضوعی بود که روح اسراء را آزرده می کرد.

وی اضافه کرد: لحظه اسارت یعنی اوج غافلگیری و بدترین خاطره یک اسیر، مواجه شدن با یک زندگی غیر قابل تصور است؛ سرنوشت نامعلوم و بی خبری از وطن و خانواده، چشم انتظاری و بلاتکلیفی؛ یعنی لحظه ای که کسی جلوی چشمان تو از درد به خود می پیچد و در آخر جان به جان آفرین تسلیم می کند.

مصطفایی در پاسخ به این سوال که پیام شما برای جوانان چیست می گوید: پیروی از دین، انقلاب و آرمان های امام (ره) از جمله کارهایی است که برای انسان آینده ای روشن را رقم می زند و جوانان ایرانی در هر نسلی باید در راستای اسلام گام بردارند تا آیندگان آرامش را به عنوان محصولی از نسل گذشته خویش درو کنند و این امر در جامعه جا بیفتد.

وی در پایان جلوگیری از رسوخ فرهنگ غربی ها به کشور را امری ضروری برشمرد و افزود: تحقق این مهم تنها با آگاهی بخشیدن به جوانان و ترویج فرهنگ اسلامی امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *