• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۳:۲۱

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

عطایی:تصمیمات خرد و کلان شهر حاصل خرد جمعی مدیران ارشد شهری است

روتیتر: سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج اظهار داشت: تصمیمات خرد و کلان شهر حاصل خرد جمعی مدیران ارشد شهری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،حسین عطایی در دیداری صمیمانه با اعضاء مجمع معتمدین محلات ضمن پاسخ به پرسش های اعضاء مجمع در خصوص عملکرد منطقه ۹ شهرداری کرج گفت: این منطقه به دلیل موقعیت مکانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همواره یکی از موفق ترین مدیریت ها در کسب بالاترین میزان رضایتمندی از سوی شهروندان در امر خدمت رسانی بوده است.

وی در این دیدار ضمن تبریک به مناسب ولادت حضرت معصومه (س) و قرار گرفتن در دهه کرامت، خواستار تحکیم و تقویت روابط شهروندان با مسئولان در منطقه ۹ شهرداری کرج از طریق معتمدین محلات شد و بیان داشت: برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان باید بین مردم و مسئولان اعتماد متقابل ایجاد کرد.
این مدیر اضافه کرد: در شرایط اعتماد متقابل، خدمت رسانی بیشتر امکانپذیر است و دغدغه های شهروندان از طریق معتمدین به مسئولان انتقال داده می شود. البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که شهرداری به عنوان یک نهاد خدمت رسان، یک مجموعه هزینه – درآمد است و از هیچ نهادی اعم از دولتی و غیر دولتی بودجه دریافت نمی کند، بنابراین برای اجرای پروژه ها و طرح ریزی برنامه ها در شهر ناچار به اولویت بندی است.
وی در پاسخ به پرسش معتمدین محلات در خصوص نحوه این اولویت بندی ها اذعان داشت: کلیه تصمیمات کلان شهر با مجموعه ای از آراء و در شورای اسلامی شهر اتخاذ می شود و برای اخذ این تصمیمات قطعا جامع نگری در سرلوحه کار مسئولان بوده است. شورای اسلامی شهر، شورای عالی ترافیک و دیگر نهادها که ترکیبی از مدیران ارشد شهری را در خود جای می دهند، پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی نسبت به برنامه ریزی اقدام می کنند و اگر شهروندان محترم در خصوص برخی تصمیمات و اولویت بندی ها ابهاماتی دارند باید این نکته را فراموش نکنند که تصمیمات بر اساس خرد جمعی مدیران با سابقه شهری اخذ شده و شایسته است که صبور باشند و به خادمین خود اعتماد کنند.
سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج افزود: شهروندان محترم منطقه و ساکنین سایر مناطق شهرداری کرج باید این نکته را در نظر بگیرند که شهر ما به دلیل همجواری با پایتخت به طور ناگهانی با رشد فزاینده جمعیت در سال های اخیر رو به رو بوده که مسایل و مشکلات زیادی را به مردم تحمیل کرده است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در شاهراه عبوری استانهای شمالی، با حجم بالای ترافیک و جمعیت رو به رو است و شوارع و خیابانهای کنونی پاسخگوی نیاز فعلی شهر نیستند. به همین دلیل پروژ های بزرگی مانند پروژه زیرگذر مهرویلا توسط شهرداری کرج تعریف شده اند تا به حل مشکلاتی از این دست کمک نمایند.
وی ادامه داد: در همه شهرهای بزرگ دنیا، ابتدا بر اساس سرانه ها شهر طراحی می شود، شوارع و خیابانها پیش بینی می گردند و بعد ساخت و ساز صورت می گیرد. اما در شهر کرج به دلیل شرایط ویژه موجود ابتدا سکونت اتفاق افتاده و اکنون تغییرات در بافت شهری برای پاسخگویی به نیازهای جمعیت ساکن شهر در حال وقوع است.
به گفته عطایی، همانطور که ذکر شد، پروژه های شهری بر اساس اولویت بندی ها و منابع مالی در اختیار تعریف می شوند و به صورت فاز به فاز اجرایی می شود و باید پس از اجرای تمام و کمال چندین پروژه که احتمالا به صورت هم عرض و برای یک هدف واحد تعریف شده اند، در خصوص فعالیت ها و خدمات شهرداری قضاوت کرد. این امر به این معنی است که ما برای حل مشکل ترافیکی یک منطقه خاص نمی توانیم تنها یک چهارراه یا یک معبر را اصلاح کنیم و مجموعه ای از اقدامات اصلاحی حتی در دیگر مناطق می تواند به رفع گره ترافیکی آن خاص منجر شود.
وی ضمن تشکر از حمایت های شهروندان و صبوری آنها در اجرای پروژه های عمرانی شهری گفت: اجرای پروژه هایی مانند پروژه زیرگذر مهرویلا، به طور قطع مشکلاتی را برای مردم منطقه ایجاد کرده که از این بابت از شهروندان عذرخواهی می کنیم. عبور وسایل نقلیه سنگین، مسدود شدن خیابانها و مسایلی از این دست اجتناب ناپذیر است اما در تلاش هستیم با اجرای هر چه سریع تر پروژه، به رفع این مشکلات کمک نماییم.
عطایی در خاتمه این جلسه متعهد شد با حضور مستمر در جلسات معتمدین در مساجد محلات (۲ مرتبه در هر ماه)، پای درد دل و صحبت های شهروندان بنشیند و در خصوص رفع مشکلات ارایه طریق نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *