• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۳۱

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

تاکید امام جمعه بر گسترش فرهنگ دینی / اهدای نشان خادم افتخاری به شهردار کرج

روتیتر: نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج در دیدار با جمعی از خادمین و پیرغلامان حرم رضوی خواستار گسترش فرهنگ دینی در جامعه شد و بر اینکه محبت قلبی بین مردم و خاندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ناگسستنی است، تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی روز پنج شنبه در دیدار با اعضای کاروان زیر سایه خورشید در استان البرز، افزود: محبت اهل بیت (ع) در دنیا و آخرت متوجه انسان ها بوده و آنان را به کمال می رساند.

وی ادامه داد: دهه کرامت که اولین روز آن با ولادت حضرت معصومه (ع) و اخرین روز آن با ولادت حضرت رضا(ع) همراه است در این بین ولادت احمد بن موسی (شاهچراغ) نیز رخ می دهد از اهمیت بالایی برخوردار است.

امام جمعه کرج گفت: کرامت از صفات برجسته الهی است و کریم ترین انسانها نزد خدا جایگاه داشته و افرادی هستند که برای خدا زندگی و فعالیت می کنند.

آیت الله حسینی همدانی افزود: متاسفانه برخی فرقه های اسلامی صلوات و درود را فقط برای پیامبر (ص) می دانند و نه آل ایشان درحالی که یک حدیث مهم از حضرت امام رضا (ع) داریم که حتما درکنار او ولایت را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز خطاب به خادمان و اعضای کاروان زیر سایه خورشید ادامه داد: استقبال های خوبی که از این پرچم شده نمایان گر آن است که فرهنگ و باور اهل بیت (ع) در جان مردم ریشه دارد که در قالب استقبال های این چنینی بروز می کند.

وی خاطرنشان کرد: این کاروان ها فضای نورانیت را در مناطق مختلف کشور بوجود آوردند یک فعالیتی فرهنگی است که بواسطه آن مردم ارادت خود را به ائمه معصومین (ع) نشان دادند.

امام جمعه کرج تاکید کرد: این نوع فعالیت های فرهنگی شور و هیجان ایجاد می کند و عواطف بواسطه آن تلطیف می شود این اقدام مطلوبیتی ذاتی است اگر در کنار این هیجان کمال نباشه کار نمادین است.

وی گفت: بنابراین در کنار تهیج مردم باید معارف اهل بیت (ع) نیز گسترش یابد تا مردم علاوه بر تحریک عاطفه از معارف نیز بهره مند شوند.

در این دیدار خادمان کاروان زیرسایه خورشید ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های این کاروان در کشور و سطح بین الملل طرح فعالیتهای کاروان مذکور را ویژه دهه کرامت عنوان کردند.

در این دیدار خادمان کاروان زیر سایه خورشید با حضور بر سر مزار پنج شهید گمنام مصلی امام خمینی (ره) با آرمان های امام راحل (ره) و شهداء تجدید میثاق کرده و نشان هایی مزین به نام علی بن موسی الرضا (ع) را بر سینه امام جمعه و شهردار کرج و شماری از مسئولان حاضر در این آیین نصب کردند.

زیارت خاصه امام رضا (ع) و مداحی ویژه ثامن الحجج (ع)، توزیع بسته های نمک نذری از دیگر برنامه های دیدار خادمان و اعضای کاروان زیرسایه خورشید با نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *