• تیر ۳, ۱۴۰۳ ۱۱:۴۱

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

غلامرضایی: فعالیت تاکسی ها باید همسو با تامین آرامش جانی و روانی شهروندان باشد

روتیتر: رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج خواستار ارتقاء تجهیزات فنی داخلی تاکسی های درون شهری به منظور افزایش امنیت و آرامش روانی شهروندان شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،حجت الله غلامرضائی عنوان کرد: مبحث حمل و نقل و ترافیک از جمله حوزه هایی است که با ارتقاء ایمنی و سطح کیفی خدمات رسانی در این بخش می توانیم توسعه شهر را شاهد باشیم که این امر باید در اولویت های مهم برنامه توسعه ای استان باشد و تحقق این برنامه مورد اهتمام مدیران ذیربط قرار گیرد.

وی ادامه داد: در سیستم حمل و نقل درون شهری، ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی مهمترین رکن به حساب می آیند که با مدیریت صحیح و نظارت دقیق بر نحوه فعالیت این دستگاهها، علاوه بر روانسازی و کاهش حجم ترافیک، میزان سطح بهره مندی شهروندان از خدمات این ناوگان نیز ارتقاء می یابد.

غلامرضائی افزود: با توجه به موارد ذکر شده و اهمیت این موضوع، طی نشستی با مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری کرج مقرر گردید؛ تمامی تاکسی های سطح شهر از لحاظ تجهیزات فنی از جمله دستگیره خودرو هم از داخل و هم از خارج خودرو بهسازی شوتد و همچنین بالابر پنجره تاکسی ها در تمامی آنها نصب گردد.

این مسئول ادامه داد: بر این اساس، پرویز اسکندری مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری کرج طی درخواستی مکتوب به تمامی مسئولان خطوط تاکسی ها و گشت های کنترل و نظارت متذکر شد تمامی تاکسی ها به تجهیزات مذکور مجهز شوند تا از این طریق رفاه حال شهروندان و آسایش روانی آنها حاصل شود.

وی، دستیابی به راهکارهای منطقی و کارآمد جهت کاهش استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی و افزایش گرایش مسافرین به استفاده از حمل و نقل عمومی را مهم دانست و عنوان کرد: این مهم از طریق ارتقاء خدمات‌رسانی سیستم‌های حمل و نقل عمومی به نحو موثر و کارآمدی فراهم می شود که با مجهز کردن تاکسی ها به تجهیزات فنی از جمله دستگیره و بالابر شیشه این امر تحقق بیشتری می یابد.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج، یادآور شد: باید به این نکته توجه داشت که یک تاکسی بی کیفیت نه تنها باعث رنجش مالک خودرو می گردد بلکه رنجش مسافرین را نیز در پی دارد و احساس نارضایتی را در مردم از این ناوگان پدید می آورد.

عضو پارلمان شهری کرج در پایان تاکید کرد: سیاست های مجموعه مدیریت شهری کرج در زمینه ناوگان حمل و نقل عمومی باید به گونه ای باشد که ضمن فراهم آوردن زمینه های مساعد برای انجام حمل و نقل درون شهری، رضایت شهروندان را نیز به لحاظ نوع خدمات دهی جلب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *