• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۲۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

بازدید اعضای شورای شهر کرج از ستاد پیشگیری و مدیریت بحران تهران

روتیتر: تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج روز گذشته به منظور اطلاع یابی از وضعیت فعالیت ستاد پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران روانه پایتخت کشور شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شوراری اسلامی شهر کرج با بیان این خبر اعلام کرد: به منظور انتقال دانش و تجربیات مدیریت شهری در کلانشهر تهران، جمعی از اعضای شورای شهر کرج به منظور بازدید از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همزمان با زمین لرزه های شب گذشته و اعلام وضعیت نارنجی در تهران از این سازمان بازدید کردند.

مجید کاویانی در همین ارتباط گفت: آقایان محمد علی بخشی نائب رئیس شورا، داوود وحیدی سخنگوی شورا، سعید مصطفایی رئیس کمیسیون حقوقی شورا، محمد صادق باغستانی رئیس کمیته سلامت و بهنام محمودی دبیر شورا در کنار تعدادی از مشاورین و متخصصین پژوهشی و اجرایی در این دیدار حضور داشته و به بیان نقطه نظرات و آشنایی با ظرفیت های سازمان مدیریت بحران شهر تهران با رویکرد انتقال تجربه به کرج پرداختند.

احمدی معاون سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز طی سخنانی ضمن بیان تاریخچه مدیریت بحران در کشور و شهر تهران به تشریح اهمیت این ستاد در قوانین جاری پرداخته و با اشاره به ماموریت های منطبق با کمیته های تخصصی ستاد در خصوص مخاطرات طبیعی شهر تهران و پایش های به عمل آمده در خصوص استان البرز به عنوان استان معین تهران پرداخت.

این مسئول با اشاره به طرح جامع کاهش آسیب پذیری در شهر تهران گفت: امروز ما با فعال سازی ستادهای بحران در سطح مناطق، نواحی و محلات شهر تهران در قالب گروه های دوام و استقرار کانکس های محلی و مجهز در تلاش هستیم تا بتوانیم در کنار آموزش شهروندان داوطلب، امکان خدمت رسانی محلی را در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه بالاخص در زمان زلزله با بالاترین سرعت ممکن داشته باشیم.

وی افزود: وظیفه امروز ما در کنار افزایش توانمندی عملیاتی، ارتقاء سطح دانش و آگاهی های شهروندان و سازماندهی گروه های آموزش دیده جهت کمک رسانی به شهروندان حادثه دیده می باشد.

لازم به ذکر است که در این دیدار نحوه همکاری فی مابین جهت برنامه های آتی مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در زمان وقوع حادثه در تهران و نحوه کمک رسانی احتمالی به کرج و استان البرز واکاوی گردید.

در این دیدار، حاضرین از ستاد فرماندهی، مرکز تاب آوری و بخش های مختلف آن سازمان بازدید به عمل آوردند. گفتنی است همزمان نشست مدیران بحران شهرداری کلانشهرهای کشور در باشگاه میلاد شهرداری کرج در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *