• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۳:۳۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

عطایی:درآمدزایی الفبای آبادانی و تحقق اهداف مدیریت شهری است

روتیتر: سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج اظهار داشت: درآمدزایی الفبای آبادانی و تحقق اهداف و سیاست های مدیریت شهری است، بنابراین انتظاری که از حوزه درآمد می رود، ارایه عملکردی جهادی و در خور توجه می باشد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، هفتمین جلسه کمیته درآمدی منطقه ۹ شهرداری کرج به منظور ارائه گزارش ها به حسین عطایی سرپرست جدید منطقه و همچنین بررسی بدهی های معوق پرونده های ملکی دارای آراء کمیسیون ماده صد، چک های برگشتی و تصمیم در خصوص این موارد برگزار شد.

عطایی در این جلسه، تحقق درآمدهای پیش بینی شده در بودجه سال ۹۴ را یکی از انتظارات جدی شورای اسلامی شهر و شهردار کرج از مدیران مناطق ۱۲ گانه برشمرد و گفت: با توجه به ماهیت نهاد شهرداری که بدون وابستگی به بودجه های دولتی مبتنی بر هزینه و درآمد است، جذب درآمدهای مالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و متضمن اجرای پروژه ها و طرح های عمرانی و خدماتی می باشد.

این مسئول همچنین بیان کرد: خدمت‌رسانی به مردم و توسعه خدمات شهری از مهم‌ترین وظایف ما محسوب می‌شود که باید تلاش کنیم تا ضمن رضایت مندی شهروندان به نقطه اوجی در این زمینه دست پیدا کنیم.

سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج افزود: نگاه ها در بحث درآمد زایی نباید به واحد خاصی معطوف شود بلکه ما از طریق گسترش اقدامات در حوزه های عمران، خدمات شهری، فضای سبز و ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان می توانیم رضایت مردم را کسب کرده و با رفتار عالمانه و آگاهانه شهروندان را در پیشرفت کارها سهیم نماییم که به وسیله پرداخت به موقع عوارض از سوی آنها در عمران و آبادانی شهر گام های موثری را برداریم.

این مسئول راهکارهای افزایش درآمد را کاهش هزینه ها، پرداخت بدهی ها با توجه به برنامه ریزی های دقیق مالی و بر اساس بودجه مصوب منطقه دانست و گفت: استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در راستای جذب منابع مالی و سرمایه گذاری، تشکیل «کمیته تشخیص و تعیین دقیق تر منابع درآمدی زود بازده» و تعیین و شناسایی منابع درآمدی پایدار از دیگر راههای کسب درآمد می باشد.

وی ادامه داد: شفاف سازی و ایجاد اعتماد در بین مردم از دیگر راهکارهای جذب درآمد منطقه می باشد که توصیه می شود از این پس واحدهایی که با محاسبات درآمدی سر و کار دارند، فرمول های محاسباتی و دستورالعمل های مالی را به صورت شفاف در معرض دید مردم قرار دهند تا شهروندان از وضعیت پرداخت های خود با خبر باشند.

این مدیر عنوان کرد: توصیه دیگر اینکه تمامی پرونده های ماده صد قبل از ارسال به کمیسیون، نسبت به پرداخت عوارض نوسازی اقدام کرده و حوزه فنی و شهرسازی نیز به طور جد در بحث طرح تبدیل به صورت محله محوری نسبت به شناسایی املاک و صنوف اقدام نمایند و یک نفر کارشناس فنی نیز بصورت تمام وقت در بایگانی نسبت شناسایی پرونده ها و بروز رسانی اقدام کند.

عطایی در بخشی دیگر از سخنان خود اجرای طرح‌های عمرانی با محوریت رفع مشکلات شهری را مهم ارزیابی کرد و با تاکید بر انجام این مهم اظهار داشت: در کنار اجرای طرح‌های شهری نیاز است اجرای طرح‌هایی با عنوان طرح‌های توسعه‌ای نیز مدنظر مسئولان ذی‌ربط قرار گیرد.

سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج در پایان در خصوص بلوک بندی ها در حوزه شهرسازی یادآور شد: ضمن اینکه به هر مامور یک بلوک تحویل داده می شود، نظارت مستمر بر این مهم به صورت رندومی در خصوص ارائه کارنامه فعالیت های انجام شده امری ضروری خواهد بود که با جدیت از سوی منطقه پیگیری می شود.

معاون اداری و مالی منطقه ۹ شهرداری کرج نیز در جلسه مذکور در خصوص وضعیت درآمدی منطقه طی پنج ماه اول سال جاری اظهار داشت: وضعیت در آمدی منطقه در این مدت به دلیل رکود بازار مسکن با کاهش رو به رو بوده است.

این مسئول ضمن ارائه گزارشی از روند ردیف های درآمدی منطقه خواستار جدیت مسئولان مربوطه در حوزه های حقوقی، اجرائیات، ماده صد، اصناف، نوسازی و درآمد نسبت به پیگیری وصول مطالبات معوق پرونده های ملکی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *