• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۳۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

پشت پرده فشار به شهردار کمالشهر /اظهارات تکان دهنده رییس سلب عضویت شده شورا:

سر تیتر خبر:

رییس سلب عضویت شده شورای کمالشهر:
-برای تاثیر گذاری در انتخابات آینده مجلس -چاره ای جز فشار به شهردار نداریم
-برادرم کاندیدای مجلس می شود و باید با برکناری ترابیان شهرداری همراه و هماهنگ بیاوریم
-ما با قهرمانی اختلافاتمان را کنار گذاشته وجلسات متعددی با اوداشته ایم
-ترابیان بدرد ما نمی خورد
-اگر همراهی نکنید می روند شمارا به باج خواهی متهم می کنندو برایتان بد می شود

روتیتر ، سید محمد میرحبیبی:پس از آنچه می توان انتقاد برخی از رفتار های بی ادبانه ۲ تن از اعضای شورای شهر کمالشهر نسبت به سایر اعضا و شهردار و مدیرانش در جلسات رسمی شورای این شهر نامید ، رییس سلب عضویت شده شورای کمالشهر در تماس با یکی از رسانه های منتقد در این خصوص علاوه بر تهدید به پرونده سازی و همچنین تهدید به ایراد اتهامات دروغین نظیر باج خواهی و.. به او گفته است که برای تاثیر گذاری در انتخابات مجلس دهم چاره ای جز فشار به شهردار و برکناری وی نداریم و می خواهیم شهرداری هماهنگ و همراه با خودمان را بر سرکار بیاوریم.
انتقاد از بی ادبی ها و فحاشی های دو عضو در جلسات شورا
تقریبا همه چیز از انعکاس واقعی فحاشی ها و بی ادبی های دو عضو از شورای شهر کمالشهر در جلسات رسمی این شورا که نسبت به شهردار و سایر اعضای مدافع حقوق مردم انجام می شد ، آغاز شد .
دو عضو شورای شهر کمالشهر در عین نا باوری در جلسات رسمی شورای این شهر و در مکان مقدس و جایگاه رفیع شورایی اقدام به فحاشی و توهین های مکرر نسبت به سایر اعضا می کردند .
این دو عضو ( قهرمانی رییس شورا و خانپور عضو دیگر شورا) هرگاه احساس می کردند که سایر اعضا با نظرات آنها و بویژه با چالش کشیدن شهردار با استفاده از سوالات و سنگ اندازی های بی پایه و اساس ، همراه نیستند و مانع از عبور آنها از منافع مردم و قانون می شوند اقدام به فحاشی و توهین نسبت به سایر اعضا-ی مدافع حقوق مردم -می کردند و سعی در ساکت کردن و همراه ساختن آنها با فحاشی و توهین های شنیع و نکوهیده می کردند رفتاری که در هیچ شورا و نهادی تا به حال گذارش نشده است .
این سوء مدیریت های ناشی از رفتار رییس شورای شهر کمالشهر (قهرمانی ) سبب شد تا نه تنها سایر اعضا با آنها همراه نشوند بلکه به ماهیت و پشت پرده تلاش برای اعمال فشار و برکناری شهردار این شهر پی بردند و بر تصمیم خود مصمم تر شدند . در این میان اما تعداد معدودی از رسانه ها اقدام به افشای رفتار این دو عضو و پشت پرده و ماهیت تلاش برای اعمال فشار به ترابیان پرداختند و همین موضوع سبب افزایش انزجار مردم از رفتار و عملکرد این دو عضو شورا شد تا حدی که بسیاری از افراد از تایید صلاحیت این دو عضو توسط هیات نظارت استان ابراز نارضایتی شدید کردند چرا کهاین دو عضو در روند انتخابات دوره چهارم شورای شهر در کمالشهر توسط هیات اجرایی و دستگاه های نظارتی رد صلاحیت شده بودند اما بعد از آن در هیات نظارت تایید صلاحیت خود را با اما و اگر بسیار اخذ کردند.
گرچه هیات نظارت در راستای حضور حداکثری مردم اقدام به این کار کرد اما بی تردید آنها نیز نمی دانستند افرادی که دوباره و با تلاش بسیاری فرصت حضور درشورای شهررا یافته اند راهی را می روند که منتهی به بن بست اجتماعی ، سیاسی و مردمی است و سبب ایراد ضرر ها و آسیب های اقتصادی ،اعتمادی و اجتماعی به جامعه و بویژه مردم ولایتمدار کمالشهر می شوند.
با این حال این دو عضو اما با اتخاز روش هایی غیر اخلاقی و غیر مردمی با مستمسک قرار دادن برخی سوال های بی پایه و اساس که در مقاله ای دیگر به تحلیل آنها خواهیم پرداخت در شرایطی که بسیاری از آگاهان گردانندگان این موضوع را رییس سلب عضویت شده شورای این شهر می دانستند پروژه طرح سوال و استیضاح از شهردار را پیش بردند تا بلکه بتوانند از این طریق هم به شهردار فشار بیاورند و هم زمینه حضور خود را در هیات رییسه شورای شهر ایجاد سازند.
چرا که با این رفتارهای اکثریت شورا از هم اکنون رای به برکناری حسین قهرمانی از ریاست داده اند .
چراکه آنها معتقد هستند وی با سوء مدیریت خود سبب ایجاد اختلاف و تنزیل کیان و شان شورای شهر بواسطه فحاشی های خود و همقطارش یعنی خانپور شده است.
انعکاس اخبار و گزارش هایی مبتنی بر واقعیات و رفتار های این دوعضو توسط برخی از رسانه های نیز سبب اطلاع دقیق مردم و مسوولان از عملکرد دور از ذهن و بی نظیر آنها شد تا جایی که بسیاری به این باور رسیده اند که ای کاش این دو عضو فرصت حضور در شورای شهر این شهر را نداشتند و یا حداقل به عضویت آنها پایان داده می شد .
اعترافات تکان دهنده رییس سلب عضویت شده شورای کمالشهر
زمانی که پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر به همراه یک رسانه دیگر اقدام به انتشار سوء مدیریت ها و انعکاس فحاشی ها و خودمحوری ها و بی ادبی های این دو عضو در جلسات رسمی شورای شهر کمالشهر کرد ، تماس ها و تهدید ها و فحاشی ها دامن مدیران این پایگاه خبری و تحلیلی را نیز گرفت .
از سوی دیگر اما رییس سلب عضویت شده شورای کمالشهر که تا دوره سوم شورای این شهر با حسن قهرمانی رابطه مناسب و حسنه ای نیز نداشتند با تغییر راهبرد و استراتژی با تماس با مدیرران پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر پرده از پشت پرده تلاش برای برکناری و یا تحت فشار قرار دادن شهردار این شهر برداشت .
رییس سلب عضویت شده شورای کمالشهر با پیشنهاد نشستی صمیمی و البته انتفاعی با حضور حسین قهرمانی آغاز کرد و سپس ادامه داد: برادر من در انتخابات آینده مجلس برای تحت فشار قرار داین برخی دیگر از کاندیداها می خواهد وارد عرصه شود و برای حضور قدرتمندتر می بایست شهرداری همراه و هماهنگ و با خاصیت در کمالشهر داشته باشیم چراکه ترابیان با ما هماهنگ نیست .
وی گفت به همین دلیل تلاشمان این است که زمینه حضور شهرداری هماهنگ با خود را برای تاثیر گذاری بیشتر در انتخابات مجلس امسال و افزایش قدرت چانه زنی بر سرکار بیاید.
وی ادامه داد اگر با قهرمانی و خانپور و من همراهی نکنید می روند و شما را به باج خواهی متهم می کنند و برایت پرونده سازی می کنند .
وی تصریح کرد: ما اختلافاتمان را با قهرمانی کنار گذاشته ایم و می خواهیم تاثیر گذار باشیم
وی خطاب به مدیر مسوول روتیتر تاکید کرد : تو مگر چقدر از ترابیان پول می گیری خوب بیا با هم صحبت کنیم آدم نباید خودش را ارزون بفروشد.
پشت پرده اعمال فشار و تلاش برای برکناری شهردار کمالشهر
اظهارات رییس سلب عضویت شده سابق شورای شهر کمالشهر گرچه در نوع خود تکان دهنده و حیرت آور بود اما پرده از پشت پرده اقدام برای برکناری و تحت فشار گذاشتن شهردار کمالشهر برداشت و ماهیت تخریب شهردار که اخیرا به انتشار شب نامه نیز منتهی شده است و همچنین فحاشی به سایر اعضای مدافع حقوق مردم این شهر را آشکار ساخت .
این تلاش رییس سلب عضویت شده برای نقش آفرینی در اعمال فشار به شهردار فعلی کمالشهر ، نشان داد که تقریبا سناریوی برکناری دکتر امیری شهردار موفق ، متعهد و متخصص ۳ دوره پیش کمالشهر که توسط همین رییس سلب عضویت شده تدوین و هدایت شد ، برای مهندس ترابیان نیز نوشته شده و در حال هدایت است.
در آن زمان “ع” نیز با همین رفتارها و برنامه ریزی ها تلاش کرد تا عرصه را به دکتر امیری تنگ کرده و مقدمات برکناری وی را فراهم آورد که متاسفانه در آن زمان و با همراهی و تبعیت چشم بسته و کور کورانه سایر اعضا بجز یک عضو و همین حسین قهرمانی موفق به این عمل نا ثواب شد .
تکرار تجربه و دستگیری های شورای سوم و شهردار گلزاری
اما نتیجه این رفتار غیر مردمی در نهایت پشت ابر نماند و تنها ۹ ماه پس از انتخاب شهردار جدید کمالشهر ودستگیری وی به همراه دو عضو دیگر مشخص شد که هدف اصلی از تلاش برکناری دکتر امیری و انتخاب شهرداری جوان و بی تجربه به نام گلزاری چه بود .
چراکه تنها پس از چند ماه حجم نا بسامانی و تخلفات در شهرداری و اعمال فشا ربه شهردار جوان و جویاینام کمالشهر چنان افزایش یافت که نتیجه ای جز سلب عضویت دو عضو که یکی همین گرداننده اصلی اعمال فشار به شهردار فعلی کمالشهر است و برکناری شهردار این شهر نداشت .
هرچند قهرمانی و خانپور در تلاش هستند تا همچنان نقش این رییس سابق پنهان بماند اما تلاش های بی وقفه و جلسات متعدد این سه نفر نشان می دهد که رهبر اصلی این اعمال فشار ها و تلاش برای استیضاح ترابیان کسی نیست جز”ع” رییس سلب عضویت شده شورای کمالشهر .
با توجه به عملکرد ترابیان و رضایت نسبی شهروندان و کارشناسان از برنامه ها و مدیریت وی از یک سو و اظهارات تکان دهنده فرد مذکور از سوی دیگر پشت پرده و علت اصلی و ماهوی سناریوی اعمال فشار و استیضاح شهردار تاثیر گذاری در انتخابات مجلس در کمالشهر و بهره گیری از حداکثر امکانات و ایجاد رانت های فراوان و همچنین اعمال فشار به اعضای موافق شهردار برای تدام ریاست بر شورای این شهر است .
لزوم برخورد نهاد های نظارتی و امنیتی
در این میان اما روند تداوم رفتارهای غیرمردمی و زیانبار این دو عضو و هماهنگی با رییس سلب عضویت شده شورای سابق کمالشهر به نظر می رسد که دستگاه های نظارتی برای جلوگیری از تکرار تجربه شورای سوم و برکناری شهردار آن زمان که توسط “ع” هدایت می شد می بایست با برخورد قاطع با عوامل تخریب شهردار و کیان شورای کمالشهر مانع از تکرار تجربه ی تلخ شورای سوم و نقش آفرینی قهرمانی و “ع” شوند. نه به جهت دفاع از شهردار فعلی که برخی انتقاد ها نیز به عملکرد وی وارد است اما به منظور جلوگیری از بازیچه قرار گرفتن نهاد مقدس شورا و صیانت از منافع و حقوق مردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *