• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۲۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

اقدام خارج از قانون فرماندار کرج در دولت تدبیر و امید/ دخالت در انتخابات هیات رییسه شورای کمالشهر:ایرانی در تماس با اعضای شورا به قهرمانی رای دهید/ پیام مردم : استقلال خود را حفظ کنید

Byrotit

سپتامبر 3, 2015

سر تیتر ها:
– حمایت غیر قانونی فرماندار کرج از رییس قانون شکن شورای کمالشهر ، به جای برخورد با وی/
-لزوم مقاومت اعضای شورای شهر کمالشهر در برابر دخالت ها و خودمحوری های قهرمانی
-پیام مردم به اعضای شورا: استقلال خود را حفظ کنید

روتیتر، سید محمد میرحبیبی:تماس فرماندار دولت تدبیر و امید در کرج با برخی از اعضای شورای شهر کمالشهر برای رای به ریاست حسین قهرمانی ؛ رییسی که بارها و بارها توهین ها ، خود محوری ها و سوء مدیریت های وی مانع از خدمت رسانی شورا و شهرداری شده است پرده از بسیاری واقعیات برداشت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، یک منبع آگاه و مطلع که خواست نا مش فاش نشود با تایید این خبر ادامه داد:” متاسفانه فرماندار کرج به جای برخورد با بی قانونی ها و توهین ها و سوء مدیریت های قهرمانی اقدام به تماس با برخی اعضا برای رای دادن به رییس فعلی شورای کمالشهر کرده است “
این منبع آگاه با طرح این سوال که چه پیمان و منفعتی سبب شده تا برخی در اقدامی غیر قانونی و غیر مردمی با بعضی از اعضای شورای کمالشهر تماس بگیرد و آنان را مجبور به رای به ریاست قهرمانی کنند ؟ خاطرنشان کرد: دخالت در انتخابات هیات رییسه شورای کمالشهر هیچ ارتباطی به فرماندار ندارد و ما نمی دانیم که چرا وی به دنبال تحقق این موضوع است . هر چند این اقدام در جهت رفع اختلاف ها و خروج از بن بست ایجاد شده باشد اما در این شرایط تعبیر خوش آینده از آن نمی توان داشت
این منبع آگاه و نزدیک به شورای شهر کمالشهر تصریح کرد: در حال حاضر سوالات فراوانی در بین مردم و معتمدان ایجاد شده و آن اینست که جه عاملی سبب شده است تا فرماندار دولت تدبیر و امید بر خلاف مشی دولت در اقدامی غیر قانونی و غیر مردمی اقدام به تماس با اعضای شورای کمالشهر که نهادی مستقل و مردمی است کند و آنان را مجبور به رای به حسین قهرمانی کند .
در واقع پس از به نتیجه نرسیدن فشار ها و توهین ها و فحاشی های قهرمانی و خانپور در اخذ رای از اعضای شورای کمالشهر برای انتخابات هیات رییسه و همچنین استیضاح شهردار کمالشهر ، ظاهرا این بار نوبت به دکتر ایرانی فرماندار کرج رسیده است تا با تماس با اعضای مردمی و “مدافع حقوق مردم” این شورا آنان را مجبور به رای به حسین قهرمانی برای ریاست شورای کمالشهر کند.
این رفتار دکتر ایرانی که می توان از آن به عنوان دخالت فرماندارویژه کرج در انتخابات هیات رییسه شورای کمالشهر یاد نشان می دهد که این همه فشار برای تداوم ریاست فردی که سوء مدیریت های وی ، به همراه توهین ها و خود محوری هایش کمالشهر را از مسیر خدمت خارج ساخته محصول پشت پرده ای قابل توجه و قابل تامل برای همگان بویژه دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی است .
چرا که دخالت فرماندار در انتخابات هیات رییسه شورای شهر کاملا “غیر قانونی” و “غیر مردمی” و به دور از” حداقل ترین تعقل انسانی” است و شورا نهادی مقدس ، مستقل و مردمی است و هیچ مقامی حق دخالت در آزادانه ترین اختیار آن یعنی انتخاب هیات رییسه ندارد چه رسد به فرماندار کرج .
با این حال اما دست و پا زدن های حسین برای به چنگ آوردن ریاست شورای کمالشهر نشان می دهد که در پس پرده پیمان نا نوشته ای وجود دارد و از ماحصل این انتخاب بی تردید سود و ثمری به افراد پشت پرده آن می رسد .
هرچند فرماندار کرج نیات خیر خواهانه ای داشته باشد اما تماس و لابی در این شرایط و رود به فضای ملتهب شورای شهر آنهم به نفع فردی که آغاز گر این مناقشات داخلی بوده است آنهم از سوی دکتر ایرانی این شایبه را متاسفانه ایجاد کرده که آیا علت و انگیزه خواستی برای این اقدام غیر قانونی وجود داشته است یا صرفا به دلیل رفع اختلاف ها بوده است که این چنین دکتر ایرانی را وادار به تماس با برخی از اعضای شورای کمالشهر برای اخذ رای به نفع حسین قهرمانی تماس بگیرد و آنان به نوعی تحت فشار جایگاهی مقام عالی دولت در شهرستان قرار گیرند هرچند شخص فرماندار فاقد این نیت باشد .
این درحالی است که دکتر بر اساس قانون موظف و مکلف به برخورد با اقدامات دون و به دور از قانون حسین قهرمانی و خانپور در نهاد مقدس شورای کمالشهر است.
چراکه این دو عضو بارها و بارها با رفتاری غیر قانونی و غیر اخلاقی اقدام به توهین و فحاشی نسبت به سایر اعضای شورای شهر و شهردار حتی در حضور خود او و نمایندگان مجلس کرده اند و سبب خروج قطار شورا و شهرداری از مسیر خدمت رسانی به مردم شده اند به نحوی که بیش از ۵ ماه است انرژی و وقت شورا و شهرداری کمالشهر صرف خود محوری های خود کرده اند .
فرماندار کرج اما در زیر لوای دولت تدبیر و. امید که قانونمداری و مدردمداری سرلوحه عملکرد آن قرار گرفته است با تخاذ سیاستی به دور از قانونی نه تنها جایگاه خود را زیر سوال برده بلکه ضربات جبران ناپذیری را به روح تدبیر و امید در شهرستان کرج وارد ساخته است چراکه مردم وی را نماینده عالی دولت در شهرستان کرج می دانند و عملکرد آن را در برخی از موارد به حساب دولت می نویسند چه او فرماندار کرج است نه فقط دکتر ایرانی.
بی پرده با فرماندار کرج
سخنی اما بی پرده با فرماندار کرج دکتر ایرانی که در زمان ابتدای انتصابش گمان می رفت فراتر از معمول همیشه و بر خلاف تصورات کلیشه ای نسبت به سایر فمانداران رفتار کند و پرچمداری مناسب برای دولت تدبیر و امید باشد و همچنان امید می رود با رفع برخی از نقایص محکم و استوار سیاست های تدبیر و امید را بیش از وضع سکون موجود در شهرستان کرج جاری و ساری نماید، اما عملکرد وی در برخی موارد این سوال را مطرح ساخته که آیا وی آنطور که باید و شاید توانسته فرمانداری با جدیت ، قانونمند و با صلابتیبرای مردم و دولت تدبیر و امید باشد ؟
دکتر ایرانی خواسته با نا خواسته دربرخی از امور مانند انتخابات داخلی شورای کمالشهر در شکل ظاهر کمی فراتر از قانون حرکت کرده است ؛ در حالی که وی بهتر از هر کس دیگری می داند که این امور نه تنها به یک فرماندار ارتباطی ندارد بلکه دخالت در آن غیر قانونی و غیر مردمی است آنهم انتخابات هیات رییسه شورای یک شهر که امری کاملا دموکراتیک آزاد و خصوصی از نظر چارچوب شورایی به شمار می رود که امید می رود در توضیحات آتی مقام عالی دولت در کرج این دخالت ها ریشه در حل مناقشات داشته باشد نه جهت گیری به نفع گروهی خاص .
در عین حال اما بسیاری از معتمدان و مردم در ارتباط با این موضع و در تماس با خبرنگاران این پایگاه عنوان کرده اند که ما از شورای شهر کمالشهر می خواهیم تا با مقاومت در برابر این فشار ها استقلال خود را حفظ کنند و اجازه ندهند تا سناریو نویسان به مقاصد پلید و شوم خود برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *