• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۱:۴۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

نمایشگاه دست سازه های بازیافتی در باغ گلها برپا شد

روروتیتر: از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در حاشیه چهارمین نمایشگاه گل و گیاه، نمایشگاه دست سازه های بازیافتی در محل باغ گلهای پارک شهید چمران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج  اظهار داشت: از سوی این سازمان امسال در حاشیه چهارمین نمایشگاه گل و گیاه، نمایشگاه دست سازه های ساخته شده با مواد دورریختنی و بازیافتی در محل باغ گلهای پارک شهید چمران برپا شده است.

مجتبی اسکندری افزود: در این نمایشگاه از وسایل دور ریختنی، المانها و نمادهای مختلفی ساخته شده که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

این مسئول، ارتقای فرهنگ شهروندی در استفاده از زباله های دورریختنی را از اهداف سازمان پسماند برشمرد و عنوان کرد: بسیاری از زباله های دورریختنی، قابل بازیافت و استفاده مجدد هستند.

اسکندری، خواستار توجه ویژه شهروندان به حفاظت از محیط زیست شد و ادامه داد: تولید بی رویه زباله برای محیط زیست خطرناک است که در این راستا باید مصرف گرایی بین شهروندان کاهش یابد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری کرج در پایان یادآور شد: برخی از مواد دورریختنی و زباله ها متناسب با نوع و کیفیت آن، بیش از ۱۰۰ سال در چرخه طبیعت باقی می مانند که برای محیط زیست بسیار خطرناک است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *