• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۳:۱۸

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فاطمی: همایش نهضت روشنگری در بوستان جهان نما منطقه ۱۱ شهرداری کرج برگزار می شود

Byrotit

سپتامبر 10, 2015

روتیتر: مدیر منطقه ۱۱ شهرداری کرج گفت: به منظور ارتقاء سطح دانش و آشنایی شهروندان با پدیده های نوظهور و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، همایش نهضت روشنگری با سخنرانی استاد علی اکبر رائفی پور در بوستان جهان نما برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،مهدی فاطمی ، با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ در جوامع بشری و نقش تعیین کننده آن در توسعه همه جانبه یک کشور، اعلام کرد: امروزه هجمه فرهنگی دشمن با هدف از میان برداشتن ارزشهای اخلاقی و انسانی به حدی در جامعه نفوذ کرده که زنگ خطر را برای اقشار مختلف مردم و نهادهای ذیربط به صدا درآورده است.

این مسئول افزود: متأسفانه روشهای دشمنان اسلام برای هجمه علیه میهن عزیزمان هر روز ابعاد جدیدی پیدا کرده و به تعبیری سلاح های جنگ نرم را از جبهه های متعدد به سوی اجتماع بخصوص خانواده ها نشانه گرفته اند.

وی از جمله این ابزارها را شبکه های ماهواره ای عنوان کرد که با نمایش فیلمها و سریال هایی که بصورت خیلی هوشمندانه طراحی شده اند و بطور تدریجی ارزشهای جامعه و بنیان خانواده را مورد تهدید قرار می دهند.

فاطمی همچنین شبکه های مجازی موجود در گوشی های هوشمند را از دیگر برنامه های غرب برای ایجاد تساهل و تسامح دانست و اظهار داشت: اگر هوشیاری و تفکر مردم در مواجهه با این ترفندها وجود نداشته باشد، خطرات جبران ناپذیری را برای جامعه در پی خواهد داشت.

این مسئول در ادامه ضمن بیان این نکته که برای جلوگیری از تأثیر برنامه های فرهنگی دشمنان، باید فعالیتها و محصولات فرهنگی را با الهام از ارزشهای والای دینی روز آمد کنیم، گفت: از طریق دفتر فرهنگی منطقه ۱۱ برنامه سخنرانی استاد رائفی پور به منظور آگاه ساختن مردم با این تهدیدها و راه های پیشگیری و مقابله با جنگ نرم، در قالب همایش نهضت روشنگری برنامه ریزی شده است.

فاطمی در پایان عنوان کرد: همایش روشنگری با موضوع “آسیبهای ماهواره و شبکه های اجتماعی” با همکاری مشترک حوزه ۱۱۵ بسیج شهید غفاری، سازمان پارکها و فضای سبز و منطقه ۱۱ شهرداری کرج روز جمعه ۲۰ شهریور از ساعت ۱۷:۳۰ در بوستان جهان نما واقع در ضلع شمالی اتوبان تهران – کرج برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *