• خرداد ۲۸, ۱۴۰۳ ۰۰:۱۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

دستاورد محققان کشور در جلوگیری از پیشرفت سرطان پستان

روتیتر: محققان پژوهشکده نانوبیوتکنولوژی پژوهشگاه ابن‌سینا در قالب یک طرح تحقیقاتی برای تشخیص و درمان سرطان پستان موفق شدند انتقال ژن به سلول‌های سرطانی Her2 مثبت را تا ۲۰۰ برابر افزایش‌ دهند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، دکتر محبوبه نظری، مدیرگروه تکنولوژی نوترکیب پژوهشکده نانوبیوتکنولوژی پژوهشگاه ابن‌سینا افزود: این دستاورد گامی در تشخیص زودهنگام سرطان پستان است و امیدواریم که در آینده بتوانیم با انتقال ژن‌های سرکوب کننده تومور به سلول‌های Her2 مثبت از پیشرفت سرطان جلوگیری کنیم.

وی گفت: طرح‌های تحقیقاتی پژوهشکده نانوبیوتکنولوژی پژوهشگاه ابن‌سینا به دو دسته کارهای تولیدی و تحقیقاتی تقسیم‌بندی می‌شوند که عمده کارهای تحقیقاتی این پژوهشکده بر روی سرطان پستان و تخمدان انجام می‌شود.

نظری تصریح کرد: بیمارانی که Her2 مثبت هستند پیش آگهی پایینی دارند و زمانی متوجه بیماری خود می‌شوند که درجه ابتلا آنها بالاست و به همین دلیل درمان آنها سخت، طولانی مدت و اغلب باید شیمی درمانی همراه است.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده محققان این پژوهشکده بتوانند با انتقال ژن‌های سرکوب کننده تومور به ‌سلول های Her2 مثبت از پیشرفت سرطان پستان جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *