• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۲۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فاضلیان: هیات منصفه‌ دادگاه مطبوعات باید فراجناحی و نماینده افکار عمومی باشد

روتیتر: احمد فاضلیان در جلسه‌ای که با حضور نماینده ولی فقیه، رئیس شورای شهر، رئیس اداره تبلیغات، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز برای تعیین اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان البرز برگزار شد با تاکید بر اینکه قانون اساسی اهمیت زیادی برای آزادی‌های مشروع قائل شده است، اظهار داشت: برای تحقق این آزادی‌ها مقرر شده نمایندگانی از مردم در مرحله دادرسی حضور داشته باشند تا به عنوان نماینده افکار عمومی در شناخت موضوع، قضات را کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، وی با اشاره به اینکه قانون تعیین کننده حقوق و آزادی‌های مشروع است، گفت: برای همین هیئت منصفه‌ای که برای دادگاه مطبوعات انتخاب می‌شوند باید فراجناحی و بیانگر افکار عمومی باشند و تلاش شود نمایندگان اصناف و اقشار جامعه مختلف حضور داشته باشند تا در پرونده‌هایی که اهمیت ویژه‌ای دارند بر یک رسیدگی عادلانه و منصفانه نظارت کنند.

 فاضلیان افزود: آنچه در قوانین به دنبال آن هستیم موازینی است که قانون تعیین کرده و خط قرمز ما همانی است که در قوانین تعیین شده و انتظار ما از رسانه‌ها این است که در این چارچوب حرکت کنند.

وی تصریح کرد: نقد توسط رسانه‌ها نباید در فضای تخریب باشد و انتظار از رسانه‌ها این است که با هوشیاری عمل کنند تا مطبوعات در خدمت جامعه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *