• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۵۸

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

نفت سوخت تا استقلال به صدر برود /استقلال و مظلومی در صدر جدول لیگ

روتیتر:استقلال با تحمل فشار نیم ساعته نفت تهران موفق شد برد را حفظ کند و با ۱۵ امتیار به صدر جدول لیگ برسد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیترهفته پنجم لیگ برتر، دوره پانزدهم، ورزشگاه آزادی ، ساعت ۱۸:۴۵
داور: یداله جهانبازی کمک ها: آرمان اسعدی ، اسد حاج محمد
اخطار: سانتوس؛ نانگ از نفت؛ حاج محمد؛ پروپجیچ؛ شهباززاده از استقلال

استقلال:

مهدی رحمتی، امین حاج محمدی، حنیف عمران زاده، میثم مجیدی، میلاد فخرالدینی، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، خسرو حیدری، محسن کریمی، جابر انصاری، سجاد شهباززاده
سرمربی: پرویز مظلومی

نفت:

وحید شیخ ویسی، سید جلال حسینی، کارلوس سانتوس، وحید حمدی‌نژاد، سیامک کوروشی، مهدی شیری، مهدی مومنی، وحید امیری، حمید بوحمدان، پیام صادقیان، آلویس نانگ
سرمربی: علیرضا منصوریان

شرح گل ها:

استقلال یک نفت ۰: (دقیقه ۵۲، میلاد فخرالدینی): میلاد فخرالدینی با ضربه ای دیدنی از کنج محوطه جریمه گوشه دروازه شیخ ویسی را نشانه گرفت و دروازه زردپوشان را باز کرد.
استقلال ۲ نفت ۰: (دقیقه ۵۷، امید ابراهیمی): پنالتی زن اول آبی ها ضربه پنالتی تیمش را با قدرت تمام به وسط دروازه کوبید و شیخ ویسی را ناکام کرد تا گل دوم استقلال شکل بگیرد.
استقلال ۲ نفت یک: (آلویس نانگ، دقیقه ۶۵): مهاجم کامرونی نفت با ضربه ای دیدنی و چیپ دروازه مهدی رحمتی را از شش قدم باز کرد تا امیدها به اردوی نفت بازگردد.

شرح بازی در نیمه اول:

برخلاف تصور استقلال و نفت در نیمه اول بازی باکیفیتی را از خود به نمایش نگذاشتند و دروازه بانان دو تیم را می توان بی کارترین بازیکنان درون زمین نامید. نفت تهران با حضور نانگ، مهدی مومنی و پیام صادقیان تصور می شد خطرات جدی تری را روی دروازه مهدی رحمتی ایجاد کند و در سمت استقلالی ها هم سجاد شهباززاده، محسن کریمی و جابر انصاری حضور داشتند که هر دو گروه در فاز هجومی روز بدی را در نیمه اول پشت سر گذاشتند. پاس های اشتباه هر دو طرف در نیمه اول باعث شد تا تماشاگران حاضر در استادیوم از عملکردشان راضی نباشند و امیدوار به ۴۵ دقیقه دوم باشند.

شرح بازی در نیمه دوم:

استقلال موفق شد با گل زیبایی که میلاد فخرالدینی و ادامه امید ابراهیمی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند حریف خود را از پیش رو بردارد و به صدر جدول لیگ برتر برسد.
ابی ها که در ۵ بازی اخیر خود موفق نشده بودند نفت را شکست دهند و البته در سه بازی اخیرشان گلی نیز به حریف نزده بودند این بار با دو گل در نیمه دوم این دیدار مزد برتری شان بر حریف را گرفتند.
نفت نیز در ادامه روند ناکامی هایش در این فصل همچنان در حسرت برد باقی ماند تا منصوریان به شدت در تنگای فنی قرار گیرد و تیمش را در بدترین رتبه ۴ فصل اخیر ببیند.
پرویز مظلومی بعد از شکست برابر ذوب آهن مدعی، این بار نفت را که به گواه کارشناسان یکی از مدعیان این فصل لیگ نیز محسوب می شود از پیش رو برداشت تا تیمش به صدر جدول برسد.

دقایق حساس:

دقیقه ۲: روی ضربه ایستگاهی ارسالی از سوی خسرو حیدری، شهباززاده با ضربه سر دروازه نفت را تهدید کرد اما توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۵: ارسال زمینی وحید امیری در شش قدم از جلوی پای بوحمدان گذشت تا فرصت خوب نفتی ها نیز از دست برود.
دقیقه ۱۸: قطع پاس عرضی نانگ برای وحید امیری توسط میلاد فخرالدینی می توانست دروازه استقلال را به خطر بیندازد که مهدی رحمتی به راحتی این توپ را مهار کرد.
دقیقه ۲۸: ضربه ایستگاهی برای نفت تهران را حمید بوحمدان برای این تیم از فاصله ای ۳۵ متری به بدترین شکل زد که توپش به مدافعان استقلال برخورد کرد.
دقیقه ۲۷: میلاد فخرالدینی پشت محوطه جریمه متوقف شد اما جهانبازی اعتقادی به خطا نداشت و این مساله اعتراض شدید بازیکنان استقلال و پرویز مظلومی را در پی داشت.
دقیقه ۳۱: پرتاب اوت فخرالدینی درون محوطه جریمه نفت در حالی که استقلالی ها اعتقاد داشتند بعد از برخورد با مدافعان نفت به کرنر رفته از سوی جهانبازی اعلام اوت شد تا بار دیگر اعتراض این تیم را در پی داشته باشد.
دقیقه ۴۳: حرکت مهدی مومنی درون محوطه جریمه استقلال با شارژ مدافع استقلال همراه بود که این بازیکن را متوقف کرد و البته جهانبازی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.
دقیقه ۴۹: ارسال کرنر پیام صادقیان روی دروازه استقلال با حرکت ناهماهنگی بین بازیکنان این تیم همراه بود که باعث شد فرصت شاگردان منصوریان از دست برود.
دقیقه ۵۶: حرکت شهباززاده درون محوطه جریمه با خطای مشکوک کارلوس سانتوس همراه شد تا داور ضمن اعلام ضربه پنالتی برای استقلالی ها یک کارت زرد هم به این مدافع برزیلی نشان داد.
دقیقه ۵۸: نفتی ها بعد از اینکه دو گل از حریف خود عقب افتادند برای جبران کار عزم دروازه این تیم را کردند که سانتر زمینی امیری در حالی که نانگ برای ضربه به آن بی تابی می کرد توسط حاج محمدی به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۶۰: ارسال پیام صادقیان روی دروازه نفتی ها را مهدی رحمتی با مشت دور کرد و در ادامه نیز مدافعان استقلال توپ را از منطقه خطر تیم شان دور کردند.
دقیقه ۶۳: سجاد شهباززاده با پاسی دیدنی کریمی را روانه دروازه نفتی ها کرد که ضربه ناامید کننده این بازیکن جوان در موقعیتی خوب به بیرون رفت.
دقیقه ۶۹: ضربه ارسالی از سوی نفتی ها در حالی که نانگ فرصت خوبی داشت ضربه نهایی را به استقلال بزند با بی دقتی این بازیکن فرصت را از نفتی ها گرفت و در شش قدم توپ را به بیرون زد.
دقیقه ۷۰: حرکت هماهنگ شده نفتی ها پشت محوطه جریمه فرصتی خوبی نصیب نانگ کرد و او موفق شد دروازه رحمتی را باز کند اما آرمان اسعدی با بالا بردن پرچم خود آفساید این مهاجم را اعلام کرد.
دقیقه ۷۱: ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه استقلال را صادقیان به خوبی به سمت دروازه نفت نواخت که با واکنش رحمتی این فرصت از دست رفت و در ادامه نیز نفتی ها نتوانستند از موج دوم حمله روی دروازه استقلال استفاده کنند.
دقیقه ۸۳: ضربه ایستگاهی توسط بوعذار را مهدی رحمتی به سختی راهی اوت کرد تا فرصت گل تساوی برای نفتی ها از دست برود.
دقیقه ۸۶ : شوت وحید حمدی نژاد نیاز به یک اشاره برای گل شدن داشت اما توپ از جلوی پای نانگ عبور کرد و گل نشد.
دقیقه ۸۸ : اوت دستی بلند وحید امیری به سیامک کوروشی رسید اما شوت او در دستان مهدی رحمتی قرار گرفت.
دقیقه ۹۵ : شوت بی دقت سیامک کوروشی با اختلاف زیاد به بیرون رفت تا آخرین فرصت نفت برای پیروزی از دست برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *