• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۳:۱۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

احمدی: جذب ۶۰ درصدی درآمد نقدی طی پنج ماهه نخست سال

روتیتر: مدیرکل مالی شهرداری کرج از جذب ۶۰ درصدی درآمد نقدی این ارگان طی پنج ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،محمد احمدی که در جمع مدیران و کارشناسان مالی و حسابرسان مناطق و سازمانهای شهرداری کرج سخن می گفت، ضمن خوشامدگویی به حاضران برپایی این نشست را مرهون نگاه ویژه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرج عنوان و به ترسیم نقشه راه حوزه مالی در آینده پرداخت.

احمدی در ابتدای سخنان خود به تصویب تفریغ بودجه از سال ۸۳ تا پایان سال ۹۲ که به همت پرسنل حوزه مالی، شهردار و اعضای شورای شهر محقق شد اشاره و بیان کرد: این مهم باعث ارتقاء رتبه شهرداری کرج از ۱۱ به ۱۲ شد.

وی ادامه داد: در این زمینه تفریغ بودجه سال ۹۳ برای اولین بار در پایان اردیبهشت جاری انجام و بستن حسابهای مالی نیز پایان خرداد ماه جاری اجرایی شد.

این مسئول با بیان این نکته که شهرداری کرج در ۱۰ سال گذشته بالاترین درصد جذب بودجه را بار رقم ۸۵ درصد جذب بودجه در حوزه عمرانی داشته است، این امر را سند افتخاری برای شهرداری دانست.

این مسئول در ادامه سخنان خود پرداختهای پرسنلی را با توجه به مشکلات نقدینگی در سال جاری اولویت مهم و دغدغه شهردار و امور مالی شهرداری دانست و با اشاره به اینکه همه ما عضو یک خانواده هستیم، گفت: خوشبختانه تاکنون تمام حقوق و مزایای پرسنل سرموعد مقرر پرداخت شده است.

احمدی به اعطای تسهیلات تا سقف اعتبار تعیین شده به مناطق و سازمانها در راستای پاسخگویی و تسهیل امور مربوط به پیمانکاران عمرانی اشاره کرد و این امر را یکی دیگر از اقدامات موثر حوزه مالی دانست.

وی تاکید کرد: با توجه به این امر تلاش شد تا منابع نقدی به سمت پرداخت حقوق پرسنلی سوق یابد.

مدیر کل مالی شهرداری کرج در ادامه به موضوع تهیه صورتهای مالی تلفیقی شهرداری مرکز و مناطق برای اولین بار اشاره کرد که به حسابرس مستقل و منتخب شورا ارائه شد.

موضوع مالیات یکی دیگر از مباحثی بود که مدیرکل مالی شهرداری کرج به آن اشاره کرد.

احمدی با بیان اینکه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال از منابع مالی شهرداری بابت مالیات به اداره دارایی تزریق شد، به قانون معافیت شهرداری ها از مالیات اشاره کرد و اظهارداشت: نمایندگان مردم در مجلس تلاش کردند تا با تصویب مصوبه ای از ابتدای سال ۹۴، سازمان شهرداری ها را از پرداخت مالیات معاف کنند که به طور قطع این مهم می تواند به بهبود منابع مالی شهرداری ها کمک شایانی کند، لذا مقرر شد جهت استفاده از ظرفیت معافیت مذکور کماکان ارائه اظهارنامه مالیات، دفاتر روزنامه و کل گزارش حسابرس مستقل الزامی باشد.

جذب ۶۰ درصدی در آمد نقدی طی ۵ ماهه نخست سال

مدیرکل مالی شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع جذب ۶۰ دردصدی درآمد نقدی طی پنج ماهه نخست سال اشاره کرد و گفت: طی سال جاری ۲۰ میلیارد تومان افزایش درآمد داشتیم که حدود پنج میلیارد تومان در هر ماه ما به التفاوت حقوق پرسنلی است.

وی به مدیریت کاهش هزینه ها اشاره کرد و خواستار استفاده از نرم افزار جدید مالی از سوی تمام مناطق و سازمانها شد.

این مسئول همچنین به موضوع مستند سازی اسناد نیز اشاره کرد و گفت: اسکن اسناد حسابداری در مناطق و سازمانها به منظور یکپارچه سازی و تسهیل امور مالی یکی از مهمترین اولویت ها است که از مهرماه جاری نیز باید در راس برنامه ها قرار گیرد.

مدیر کل مالی شهرداری کرج در پایان از عدم حضور مدیران مالی مناطق ۱،۴،۸ و ۱۱ همچنین ذیحسابان دوم سازمانهای پارکها، اتوبوسرانی، قطار شهری، تاکسیرانی، خدمات موتوری، آرامستانها، پسماند و عمران و نوسازی در این همایش گلایه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *