• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۰۳

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

تلاش یک مدیر کل زن برای مهندسی انتخابات نظام مهندسی البرز/ تلاش برای تسری سیاست حذف کارآمدها در بزرگ ترینngo تخصصی استان

روتیتر:هنوز حذف نیروهای مدبر و امیدساز در البرز ادامه دارد اما در این شرایط برخی به دنبال تسری این تفکر و حذف افراد متخصص ،متعهد ، تاثیر گذار و البته مستقل اما دلسوز از عرصه تصمیم ساز و هیات مدیره سازمان نظام مهندسان ساختمان استان البرز که بزرگترین ngo و تشکل صنفی تخصصی ، خصوصی و متعهد در البرز به مشار می رود ، هستند.

در این راستا یک مدیر کل خانم در تلاش است تا با دخالت های غیر قانونی و منع شده از سوی قانون در انتخابات هیات مدیره سازمان مهندسان ساختمان استان البرز زیر بنای لازم برای انتخاباتی سراسر سیاسی  و البته نا کارآمد در تشکلی غیر سیاسی و صنفی و تخصصی ، همچون برخی انتصاب هایی که طی دو سال گذشته در البرز اتفاق افتاده است ؛ فراهم آورد.

این مدیر کل خانم در تلاش است تا با ارایه شعار های غیر عملی -که تنها زمینه ساز فریب افکار عمومی را می تواند فراهم آورد- انتخابات غیر سیاسی و غیر جناحی بزرگ ترین تشکل تخصصی استان البرز را رنگ و بو و کارکردی صرفا سیاسی و حزبی بخشد .

فارغ از اتصال فکری این مدیر کل به جریان به قهقرا رفته که موجبات فتنه ۸۸ را فراهم آورد و به رغم ضعف فراوان در حوزه مدیر کلی خود و دخالت های خارج از قانون و خارج از ضابطه در انتصاب های استان که منتج به خروج کارکرد واقعی از بسیاری از زیر مجموعه های اجرایی شده است ، مصمم است تا این رویکرد نا کارآمد سازی را تنها برای رسیدن به اهداف انتخاباتی در مجلس شورای اسلامی از طریق روی کارآمدن افراد کمتر آگاه از نظر سیاسی را در سازمان نظام مهندسی استان البرز عملی و نهادینه سازد.

گرچه این مدیر کل خانم در محافل مختلف و تنها به جهت ارایه عملکردی غیر واقعی از خود شعار بهره گیری از تمامی تفکرات و سلیقه ها و پتانسیل های تصمیم گیری و اجرایی بانوان توانمند و متعهد البرز در مناصب مختلف را سر داده است اما تا کنون نه تنها هیچ گام موثری در این زمینه بر نداشته بلکه تنها در اندیشه و تلاش برای  اجرای انتصابهای صرفا “رفیق سالارانه” و “بی اثر سیاسی در” البرز بوده و است.

تقسیم فضای مدیریتی و اجرایی استان به دو قطبی” یا با ما یا بر ما” و حذف تمامی مدیران ادوار گذشته استان در دولتهای مختلف از دیگر  توانمندی های وی در جهت دهی و سمت و سو بخشی به روند تغییر و تحول مدیران در البرز از طریق “جو سازی های سیاسی کاذب” و “جنجال آفرینی فضایی” به مشار می رود .

حال این خانم مدیر کل با بهره گیری از سمت خود و نزدیکی به ظاهر به بدنه دولت تدبیر و امید قصد دارد فضای انتخابات سازمان نظام مهندسی استان البرز را نیز تحت تاثیر القائات و تفکرات نخ نما شده خود قرار دهد. غافل از اینکه دولت تدبیر و امید بارها و بارها بر بی طرف در تمامی انتخاب ها تاکید و صراحت داشته و این تلاش های غیر قانونی می تواند ابعاد منفی آنرا متوجه یکی از موفق ترین دولت های پس از انقلاب در افکار عمومی سازد.

در این شرایط اما منابع آگاه خبر از هوشیاری بدنه تاثیر گذار و متفکر سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز می دهد.

به گزاری پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،یکی از منابع آگاه که خواست نا مش فاش نشود گفت:” ورود غیر قانونی این مدیر کل زن سبب هوشیاری بیش از پیش فعالان این سازمان د رآستانه انتخابات هیات مدیره شده است به نحوی که اکثر اعضا نسبت به ورود غیر مسوولانه و صرفا سیاسی و جهت دار این خانم موضع مخالف گرفته و اذعان کرده اند که مهندسان استان البرز هوشیار تر از آن هستند که گوش به شعار ها و تلاش های غیر مسوولانه فردی دهند که حضور و دخالت او ماهیاتا غیر قانونی است و چشم بر نیات اینچنین که هدفی جز مهندسی انتخابات سازمان نظام مهندسی البرز برای رسیدن به اهداف بلند مدت انتخابات مجلس دارند ببندند”.

یکی از با سابقه ترین اعضای این سازمان که سال هاست در کوران انتخابات هیات مدیره حضوری فعال دارد معتقد است:” بنا نهادن سنگ بنای هیات مدیره این سازمان با دخالت های غیر قانونی و صرفا سیاسی نه تنها نمی تواند به پویایی بیش تر آن کمک کند بلکه سبب خروج از ماهیت و رسالت اصلی آن خواهد شد و بر همین اساس اعضای سازمان در برابر این ورود غیر قانونی موضعی موثر و خنثی کننده گرفته اند”.

در این راستا بایسته است که دستگاه های نظارتی مانع از دخالت ها و مهندسی های غیر قانونی افادی از این دست شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *