• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۳۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

چگونه خواب راحتی داشته باشیم؟

Byrotitr

آوریل 15, 2013

عواملی وجود دارند که باعث شده‌اند خواب راحت را از ما بگیرند، دراین باره محققان برای بهبود کیفیت خواب روش های گوناگونی را ارائه داده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری سی آر آی، مردم چین روزانه به طور متوسط ۸ ساعت و ۵۰ دقیقه می‌خوابند، اما تقریبا نیمی از آن‌ها پس از بیدار شدن احساس بی حالی و کسلی می‌کنند.

این گزارش بر روی عادت‌های خواب مردم چین پژوهش‌هایی را انجام داده است که بر پایه پژوهش‌هایی در ماه نوامبر و دسامبر است و به صورت تصادفی در ۲۰ شهر، شهرستان و روستا بر روی گروهی از خانواده ها انجام شده است.

نتایج این پژوهشها نشان داد که ۵۵ درصد پاسخ دهندگان به دلیل تاثیراتی که از فشارهای کاری بر آن ها وارد می‌شود، خواب راحتی ندارند و روش‌های گوناگونی را به منظور بهبود کیفیت خواب خود انجام داده‌اند.

«چین شیاومینگ» معاون انجمن پزشکی دکترهای چینی و پشتیبان مالی این تحقیقات گفت:  این بررسی‌ها نشان داد که مردم در بخش های جنوبی و غربی چین نسبت به قسمت‌های شمالی و شرقی آن و همچنین مجردها نیز نسبت به زوج‌ها خواب بهتری دارند.

بر اساس نتایج این پژوهش‌ها همچنین مردها در مقایسه با زنان و مردم روستایی در مقایسه با همتایان شهری کیفیت خواب بهتری دارند.

با توجه به تاثیرات منفی رسانه‌ها بر خواب، پژوهش‌ها نشان دادند که ۶۷٫۱ درصد مردم از تلفن‌های همراه و رایانه‌ها پیش از خواب استفاده می کنند، و ۴۳٫۲ درصد نیز پس از نیمه شب و بازی‌های آن لاین و گفت‌و‌گو با تلفن همراه به رختخواب می‌روند که این‌ها همه عواملی برای خواب نامناسب هستند.

با تاکید بر متوسط مدت زمان خواب، این گزارش‌ها از مردم می‌خواهد تا از استفاده بیش از حد شبکه‌های آن لاین و بازی‌های کامپیوتری اجتناب کنند و به جای آنها به موسیقی‌های آرامش‌بخش گوش دهند و از ماساژ و خواب کوتاه برای تقویت کیفیت خواب خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *