• تیر ۲۲, ۱۴۰۳ ۲۲:۲۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

انتقادات تند دایی علیه محمد مایلی کهن/علی دایی: وقتی دکتر آقایان رییس جمهور بود، سرمربی پرسپولیس شدم

Byrotitr

اکتبر 6, 2013

روتیتر:علی دایی در تازه‌ترین اظهارات خود انتقادات تندی را علیه محمد مایلی کهن مطرح کرد.

به گزارش روتیتر، سرمربی پرسپولیس در حاشیه مراسم گلریزان موسسه بهشت رویایی که در هتل المپیک تهران برگزار شده بود، گفت: آقای رویانیان به من گفتند که این مراسم برگزار می‌شود و من هم اطاعت امر کردم و با ایشان در این مراسم حاضر شدم. ان‌شاءالله که همه مردم در چنین مراسمی حاضر شوند و دست به دست هم بدهیم تا به افراد نیازمند کمک کنیم چون با این کارهای پسندیده جامعه سالم‌تری خواهیم داشت.

دایی همچنین درباره اتفاقات اخیر و صحبت‌های مایلی‌کهن درباره او گفت: متاسفانه خیلی‌ها چون در رسانه نیستند این کارها را می‌کنند که رسانه‌ها به آنها بپردازند. آنها از نظر فنی نمی‌توانند خود را مطرح کنند و در نتیجه با این مسائل می‌خواهند در رسانه‌ها مطرح شوند. دیدید که آنها این مسائل را طرح کردند و همه روزنامه‌ها و حتی تلویزیون هم به آنها پرداختند. قبلا هم گفتم که راحت است که آدم چشمش را ببندد و هرچه می‌خواهد بگوید اما این دفعه مسائل را اساسی‌تر پیگیری می‌کنم و تا پایان پیگیرش هستم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود پرسپولیس بیش از ۵۰ میلیارد خرج کرده است، گفت: آقای رویانیان می‌توانند در این باره توضیح دهند. این هم جزو صحبت‌هایی است که بدون اطلاعات مطرح می‌شود. وقتی می‌گویند دایی ۵ میلیارد تومان پول گرفته، دیگر صحت باقی حرف‌هایشان معلوم است! این حرف‌ها جز اینکه اذهان عمومی را مشوش کند و به افراد اتهام وارد کند، حاصلی ندارد. جامعه دارای تفکر و تعقل است و این حرف‌ها را نمی‌پذیرد.

سرمربی سرخپوشان پایتخت ادامه داد: این بار مساله را کامل پیگیری می‌کنم و از مقامات قضایی می‌خواهم که درباره صحبت‌هایی که به دروغ مطرح می‌شود قضاوت کنند. ایشان با حرف‌هایش نه تنها به من بلکه به قوه قضاییه و اداره مالیات هم تهمت زده است.

وی ادامه داد: برای این افرادی که اتهام می‌زنند متاسفم. چون یادشان رفته زمانی که مربی سایپا بودم چه کسانی مشاور حقوقی و پزشک تیم بودند و زمانی که من در تیم ملی بازی می‌کردم و آنها در تیم بودند چه کسی پزشک تیم ملی بود.

دایی در ادامه درباره انتقادهایی که از حضور برادرش در کاردفنی می‌شود، گفت: همیشه گفته‌ام با افراد حتی اگر برادرم باشد براساس توانایی و استعداد فوتبالی‌شان کار می‌کنم. قرار نیست که همه مربیان فوتبالیست معروف باشند چون در این صورت باید فاتحه مورینیو را خواند چون حتی یک دقیقه هم فوتبال بازی نکرده است. برادر من حداقل فوتبالیست بوده و الگوی من بوده است. اما بنا به دلایلی نتوانست مانند من پیشرفت کند.

دایی در ادامه درباره صحبت‌های مایلی‌کهن درباره اختلاف دایی و محسن قهرمانی گفت: اگر آقای داور پاک است، چرا در صحبت‌ها می‌گویند که ماجرا به دو، سه سال پیش بازمی‌گردد. مگر می‌شود تخلفی انجام داد و دوش گرفت و آن تخلف پاک شود. حتی اگر تخلفی دو، سه سال پیش رخ داده، باز هم تخلف است. ضمنا کاری که آدم‌ها در زمین بازی انجام می‌دهند نشانه شخصیت آنهاست. من هم می‌توانم مثل آنها مظلوم‌نمایی کنم و آرام روی نیمکت بنشینم و حرفی نزنم. در صحنه درگیری لفظی‌ام با مایلی‌کهن نمی‌دانم چرا تیم داوری او را اخراج نکرد. من در محوطه فنی خودم بودم و نسبت به اشتباه داور در اعلام یک اوت اعتراض کردم، اما نمی‌دانم چه شد آن آقا وارد ماجرا شد.

به گزارش ایسنا، خبرنگاری در ادامه به دایی گفت نادر فریادشیران گفته که اگر دایی حرف‌هایش را ثابت کند، باغ دو میلیاردی‌اش را به او می‌بخشد، که دایی پاسخ داد: ان‌شاءالله خدا بیشتر به آنها بدهد. خدا را شکر که من تا به حال حتی برای ۲۰ میلیارد تومان هم خودم را نفروخته‌ام. هر پولی که به زندگی من آمده حلال بوده است. باز هم می‌گویم اگر دایی که تمام عمر کار کرده و حتی یک ریال پول حرام وارد زندگی‌اش نشده بهترین‌ها را نداشته باشد، چه کسی داسته باشد؟ من از ۱۵ سالگی تا حالا کار کرده‌ام و فوتبال را به خاطر عشقم دنبال می‌کنم، نه اینکه کار اصلی‌ام باشد.

وی ادامه داد: آنهایی که می‌گویند من با آمدن دکتر روحانی سرمربی پرسپولیس شده‌ام، اطلاعات ندارند. چند بار با من جلسه گذاشتند که من قبول نکردم. در آخر هم زمانی که دکتر آقایان رییس جمهور بود، من سرمربی پرسپولیس شدم. هیچ‌وقت هم یادم نمی‌رود که در تمرین تیم بودیم که نتیجه انتخابات را از تلویزیون پیگیری می‌کردیم.

دایی همچنین گفت: مگر می‌شود ۵ میلیارد تومان به دایی داده باشند. هرچند اگر براساس توانایی‌های فنی باشد، اگر آقایان یک بگیرند، دایی باید ۱۰۰ بگیرد.

وی در ادامه گفت: می‌گویند من در آمریکا بوده‌ام که قراردادم ثبت شد. من به آنها می‌گویم آخر‌ «پسر خوب» پاسپورت من هست و همه چیزش روشن است. چرا وقتی اطلاعات ندارند صحبت می‌کنند. من دوست دارم کسی علیه من حرف بزند که اطلاعات و تحصیلات عالیه داشته باشد و بداند که چه می‌گوید. من این مسائل را پیگیری می‌کنم. گفته‌ام که اگر آنها حرف‌شان را ثابت کنند، از فوتبال می‌روم. پس آقایان بیایند حرف‌شان را ثابت کنند تا ببینند که من راحت از فوتبال می‌روم.

در ادامه خبرنگاری به دایی گفت که مایلی‌کهن در بیان صحبت‌هایش خود را یک پرسپولیسی دانسته و گفته که به عنوان یک پرسپولیسی این حرف‌ها را می‌زند. دایی پاسخ داد: کاری ندارم که ایشان پرسپولیسی است یا خیر و یا چیز دیگر. پرسپولیسی بودن احتیاجی به جار زدن ندارد، ایشان از جای دیگر ناراحت است که اینطور حرف می‌زند. ایشان هرچه دوست دارند بگویند. مطمئنا همه ما باید در برابر دستگاه قضا پاسخگوی حرف‌هایی که زده‌ایم باشیم.

دایی در ادامه در واکنش به انتقاد مایلی‌کهن از او درباره اینکه چرا وقتی مربی راه‌آهن بود از پیروزی برابر پرسپولیس خوشحال شد، اظهار کرد: من در هر تیمی کار کنم، به آن تیم غیرت و تعصب دارم و خودم را به مظلوم‌نمایی نمی‌زنم که مثلا خوشحالی نمی‌کنم. من در هر تیمی باشم با تمام وجود برایش کار می‌کنم و مثل آقایان نیستم که بگویم پرسپولیسی‌ام اما اینطور حرف‌ها را بزنم. آن آقا اگر پرسپولیسی است، نباید مشکلش با من را به پرسپولیس می‌کشاند. من مربی هستم و ممکن است فردا در تیم نباشم. ایشان اگر با من مشکلی داشت نباید آن را به پرسپولیس تعمیم می‌داد. فکر می‌کنم گل دقیقه آخر ما آتش مشکلی که ایشان با من داشت را شعله‌ور کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *