• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۳:۲۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

نماد تمدن اسلامی‌در پایتخت های جهان اسلام+عکس

Byrotitr

اکتبر 26, 2013

روتیتر:مسجدالحرام، مسجدالنبی(ص)، پادشاهی، استقلال، جهان نما، حسن ثانی و ملک فیصل در میان ۱۰ مسجد بزرگ جهان قرار دارند.

 

نماد تمدن اسلامی‌در پایتخت های جهان اسلام+عکسبه گزارش روتیتر،مساجد در کشورهای جهان،قطب دینی آن کشورها محسوب می شود. در این میان ده مسجد بزرگ جهان که برجسته هستند، معرفی می شوند

مسجد الحرام در مکه مکرمه
مسجد الحرام از نخستین مساجد بزرگ جهان است که بیش از ۴۰۰ هزار متر مربع مساحت دارد که پیش بینی می شود مساحت این مسجد پس از توسعه افزایش یابد.


مسجد النبی(ص) در مدینه منوره
مساحت مسجد النبی(ص) به ۱۶۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع می رسد و در قلب شهر مدینه منوره به شمار می رود و این مسجدی است که پیامبر اکرم(ص) بنا کرده است و نزدیک به ۶۵۰ هزار نمازگزار ظرفیت دارد.

 


مسجد استقلال در اندونزی
مساحت مسجد استقلال ۹۵ هزار متر مربع است و در جاکارتا واقع شده است و در چند طبقه ساخته شده است. این مسجد برای ۱۲۰ هزار نمازگزار ظرفیت دارد.


مسجد پادشاهی در پاکستان
مساحت مسجد پادشاهی در پاکستان به ۳۰ هزار متر مربع می رسد و یکی از آثار قدیمی این کشور محسوب می شود.
این مسجد برای حدود ۱۱۰ هزار نمازگزار ظرفیت دارد و داخل مسجد را ده هزار نفر توسعه داده اند و حیاط ان نیز برای صد هزار نمازگزار ظرفیت دارد.


مسجد حسن ثانی در مراکش
مساحت مسجد حسن ثانی به ۹۰ هزار متر مربع می رسد و در دار البیضاء مراکش واقع شده است و مناره اندلسی آن ۲۱۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین ساختمانهای دینی جهان است و سال ۱۹۸۷ میلادی در زمان حسن ثانی ساخته شده است و برای ۱۰۵ هزار نمازگزار ظرفیت دارد.

 

 
مسجد ملک فیصل در پاکستان
مساحت مسجد ملک فیصل به ۴۳ هزار متر مربع می رسد و در اسلام آباد پاکستان واقع شده است و یکی از آثار دینی شهر اسلام آباد محسوب می شود و سال ۱۹۷۶ میلادی به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار ساخته شده است. این مسجد برای ۱۰۰ هزار نمازگزار ظرفیت دارد.

 

 
مسجدجامع در هند
مسجد جامع هند با نام « جهان نما» از مساجد بزرگ جهان است که برای ۸۵ هزار نمازگزار ظرفیت دارد و شاه جیهان در تاج محل آن را تاسیس کرده است.
مساحت مسجد را تا ده هزار نفر از داخل توسعه داده اند و برای ۷۵ هزار نفر حیاط مسجد ظرفیت دارد.

 

 

مسجد شیخ زاید در امارات
مسجد شیخ زاید معروف به مسجد کبیر در مساحت ۲۲ هزار متر مربع است و در ابوظبی واقع شده است. این مسجد برای ۴۰ هزار نمازگزار ظرفیت دارد.


مسجد بیت المکرم در بنگلادش
مسجد جامع بیت المکرم در قلب داکا واقع شده است و برای حدود ۴۰ هزار نمازگزار ظرفیت دارد و معماری آن شبیه به کعبه است.

 

One thought on “نماد تمدن اسلامی‌در پایتخت های جهان اسلام+عکس”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *