• تیر ۲۲, ۱۴۰۳ ۲۰:۵۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

وزیر اطلاعات:نیروهای اطلاعاتی حق ندارند وابستگی سیاسی خود را در کار بیاورند

Byrotitr

اکتبر 26, 2013

روتیتر:وزیر اطلاعات تصریح کرد که نیروهای اطلاعاتی حق ندارند وابستگی سیاسی خود را در کار بیاورند و فقط باید تحت سیاست های مقام معظم رهبری عمل کنند.

به گزارش روتیتر، به نقل از سایت وزارت اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان اطلاعات تهران با اشاره به اهمیت مقوله امنیت در جامعه اظهار داشت: امنیت مساله مهمی است، اما همه ما باید تلاش کنیم اضافه بر تولید امنیت احساس امنیت را هم به مردم هدیه کنیم.

وی افزود: باید علاوه بر وجود امنیت، احساس امنیت هم در جامعه باشد تا همگان از برکات آن بهره مند شوند و زمینه های شکوفایی در عرصه های مختلف اجتماعی فراهم شود.

وزیر اطلاعات گفت: در تمام عرصه ها شکوفایی از ذهن نخبگان منشاء می‌گیرد و این نو آوری های ذهنی فقط در فضایی که در آن احساس امنیت شود، بروز می کند.

وزیر اطلاعات افزود: کسانی که دل به مهر نظام مقدس جمهوری اسلامی بسته‌اند و علاقمند به رشد این نظام هستند باید در جهتی حرکت کنند که همه ملت احساس امنیت کنند و البته در این رابطه پیش‌گیری مقدم بر درمان است.

علوی خاطر نشان کرد: نباید بگذاریم زمینه های ناامنی به وجود آید تا بعد با پدیده های ضد امنیتی و نا امنی مبارزه کنیم.

وزیر اطلاعات گفت: عناصر معنوی امنیت ازنظر قرآن ایمان و فرهنگ است. وقتی آرامش در جامعه بر قرار باشد و ریشه در فرهنگ جامعه داشته باشد زمینه های شکوفایی شکل می گیرد.

وزیر اطلاعات افزود: برقراری امنیت باید درچارچوب باشد. خداوند از پایمال شدن حق خود اگر سهوی وغیر عمدی باشد گذست می‌کند، اما از پایمال شدن حق مردم حتی ا گر سهوی هم باشد نمی گذرد.

علوی خاطر نشان کرد:در بحث مسائل اطلاعاتی از یک طرف با حق الله و نطام مقدس جمهوری اسلامی و از طرف دیگر با حق الناس مواجه هستیم. فقط در موقع اضطرار باید از احکام اولیه عبور کنیم و سراغ احکام ثانویه برویم، نباید با بی دقتی و تراشیدن احکام ثانویه از احکام اولیه عبور کرد.

علوی گفت: نیروهای اطلاعاتی حق ندارند وابستگی سیاسی خود را در کار بیاورند و فقط باید تحت سیاست های مقام معظم رهبری عمل کنند و وقتی سیاست ایشان حمایت از دولت برای پیشبرد کارهاست ما حق نداریم به گونه ای دیگر عمل کنیم.

وزیر اطلاعات افزود: در تامین امنیت باید به کارهای اصلی بپردازیم و در جامعه باید برای تامین امنیت مسائل اصلی مانند نیاز جامعه به آزادی و پویایی در عرصه های مختلف علمی و اجتماعی را در نظر گرفت.

علوی خاطر نشان کرد: وزارت اطلاعات باید بستر های امنیت را تامین کند و زمینه های ضد امنیتی را کاهش دهد و باید به نوعی عمل شود تا در فکر ها ناامنی از بین برود. واین کار سختی است اما ان‌شاالله انجام خواهیم داد. اینکه با امنیتی کردن فضا ناامنی را کاهش دهیم، هنری محسوب نمی شود.

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان اطلاعات تهران با حضور وزیر اطلاعات، استاندار تهران و اعضای شورای تامین استان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *