• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۱۹:۴۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

امام جمعه کرج: اعتمادسازی، تسهیل و تسریع امور در راس قرار گیرد/ ترکاشوند: خدمات رسانی به تناسب میزان رشد جمعیت در کرج دشوار است

Byrotitr

نوامبر 10, 2013

روتیتر:شهردار کرج به همراه تعدادی از مدیران عرصه مدیریت شهری به دیدار امام جمعه جدید شهر کرج رفتند.

به گزارش روتیتر،صبح روز پنج شنبه، علی ترکاشوند و تعدادی از مدیران مناطق و مدیران عامل سازمان های وابسته به این دستگاه عظیم خدمات رسان، به ملاقات امام جمعه رفته و از بیانات ارزشمند وی بهره مند شدند.
حجت الاسلام حسینی همدانی در این دیدار صمیمی یکی از بهترین صفاتی که یک دستگاه خدمات رسان می تواند به ان موصوف شود را مبارزه با ارتشاء و عمل به مر قانون همراه با ملاطفت و نرمی ارزیابی کرد و گفت: شهرداری با پول سر و کار دارد که این فضا مستعد ایجاد فساد بوده و در مواردی که دین افراد ضعیف باشد می تواند منجر به تخلفات وسیع شود.

وی تصریح کرد: چنانچه مسیر ارتشاء در جامعه ای باز شود ان جامعه نگون بخت خواهد شد.
اعتمادسازی مهمترین نتیجه مبارزه با ارتشاء
همدانی با اذعان به اینکه کسانی که تخلف می کنند بالطبع در برابر اجرای قانون خواهند ایستاد، اضافه کرد: از واکنش ها نباید مرعوب شوید و با قدرت و استحکام نسبت به اجرای قانون و مقابله با تخلف ایستادگی نمایید.
وی به ظرفیت های قانون اشاره کرد و از مسئولان این حوزه خواست در برخوردهای خود با متخلفان ضمن عمل به قانون، شیوه های صحیح مقابله با رواج خلاف و ارتشاء را پی گیری کنند.
نماینده ولی فقیه در کرج، اعتماد سازی را مهمترین محصول و نتیجه عمل به قانون و جلوگیری از رشوه گیری و رشوه خواری عنوان کرد.

این مسئول نگاه علمی در حوزه مدیریت شهری را بسیار مهم خواند و با تاکید بر ضرورت به کارگیری این نگرش، خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران در حوزه های کاری خویش باید از توانمندی و ظرفیت علمی مناسب برخوردار باشند.

حسینی همدانی در ادامه به تشریح موقعیت کرج از لحاظ قومیتی و جمعیتی پرداخت و با بیان اینکه این شهر ۷۲ ملت است، افزود: در برخی کشورها مردم ملت های مختلف در عین دوستی و صمیمیت با یکدیگر در ارتباط هستند که ما نیز باید از این نکته درس گرفته و بتوانیم با تغییر نگرش ها و تعصب ها نسبت به قومیت های مختلف،‌از این ظرفیت بهترین بهره را ببریم.

فرهنگسراها روح اخلاق و ادب را ترویج کنند

امام جمعه کرج بر قابلیت فرهنگسراها برای ترویج روح اخلاق و ادب اشاره کرد و اذعان داشت: این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که تمامی اقدامات به صورت برنامه ریزی شده و هدفمند انجام شود.

وی تکریم ارباب رجوع در ادارات و شهرداری ها را به عنوان یک اصل ضروری ارزیابی کرد و ادامه داد: مسئولان این عرصه باید بکوشند سه ا صل را در امور خود مورد توجه قرار دهند که این اصول شامل تسهیل در امور، تسریع در امور و نیز اعتمادسازی است.
این مسئول بیان داشت: روح خدمتگزاری در شهرداری باید تزریق شود و مردم حس کنند که این سیستم برای انها کار می کند.
حجت الاسلام حسینی همدانی خاطرنشان کرد: ما قائل به حکومت اسلامی هستیم و شهرداری نیز حق وصول پول از مردم بدون توجه به قانون را ندارد. از این حیث شهرداری ها دچار مشکل نیستند اما اینکه نحوه توزیع و خرج کردن این اعتبارات و مالیات ها چگونه است، مورد توجه می باشد.
وی نمای شهری را یکی از مهم ترین عواملی دانست که مردم به طور مستقیم همه روزه با ان مواجه هستند و وجود ایراد در این بخش امنیت روانی شهروندان را به خطر می اندازد.
امام جمعه کرج تاکید کرد: از این حیث شهرداری باید نسبت به رعایت اصول معماری و شهرسازی و پیاده کردن اصول زیباسازی در شهر توجهی ویژه مبذول دارد.
دشواری خدمات رسانی به تناسب میزان رشد جمعیت
شهردار کرج نیز در این دیدار بر رشد قابل توجه جمعیت این کلانشهر تاکید کرد و گفت: از جمعیت استان البرز ۷۸ درصد شهرنشین می باشند به طوری که هم اکنون این شهر با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزار نفر رو به رو است.
علی ترکاشوند غالب جمعیت این شهر را شناور عنوان کرد و افزود: همچنین نفرات بالایی از این جمعیت غیردولتی بوده و خدمات دریافت می کنند که از این حیث رسیدگی به شهروندان کار دشواری به شمار می اید.
ترکاشوند به استقلال مالی شهرداری ها در سال ۸۲ اشاره کرد و یاداور شد: اخذ درامدهای پایدار هنوز چنان که لازم است در شهر محقق نشده و بیشتر درامدها هم اکنون به صورت غیرپایدار است که این امر باید با جدیت بیشتری مورد پی گیری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *