• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۴۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

اجتماع عظیم عاشوراییان در کرج/”میدان شهدا” میعادگاه عاشقان شهدای دشت کربلا

Byrotitr

نوامبر 16, 2013

روتیتر:همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان شیفتگان و ارادتمندان به خاندان حسینی در سوگ این واقعه عظیم به ماتم می نشینند.

به گزارش روتیتر،این روزها حال و هوای شهرمان مملو از اندوهی است که با گذشت قرن ها هنوز هم داغ آن بر دلها مانده و سوز آن زخمی دیگر باره بر جان بشریت است.

برپایی تکایا و حسینه ها، عطر بوی نذری اباعبدلله، جوانانی که در گوشه گوشه شهر هر یک به نوعی عاشقی خاندان حسین(ع) را به نمایش گذاشته اند، همه و همه گواه این است که قیام عاشورا تا همیشه ماندگار است و عاشقی حسین(ع) کوچک و بزرگ نمی شناسد.

کرج کلانشهری با تنوعی از قومیت ها از سراسر ایران، ارادتی دیگر گونه در این ایام را به نمایش گذاشته و با رسمی چند ساله در این ایام با گردهمایی عظیمی از هیئات و سوگواران نمایشی عظیم از شیفتگان کاروان غریب کربلا را به نمایش می گذارد.

اینجا در دیار عاشقی، اجتماعی عظیم در میدانی با نام شهدا برای شهدای دشت کربلا برگزار خواهد شد.

اراداتمندان به سرور و سالار شهیدان فردا سه شنبه ۲۱ آبان ماه جاری راس ساعت ۱۴ در محل میدان شهدای کرج در سوگ این ماتم عظما گرد هم می آیند.

زنجیر زنی و سینه زنی و حرکات دسته جات عزاداری به همراه مداحی و مرثیه خوانی مداحان اهل بیت از بخش های مختلف این گردهمایی عاشورایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *