• تیر ۱, ۱۴۰۳ ۰۲:۲۱

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

سرهنگ باهک: خدمات شهرداری کرج در بخش های مختلف ارزنده است

Byrotitr

مارس 9, 2014

روتیتر:احمدرضا باهک در جلسه مشترک شهرداری و شورای شهر با بسیجیان و ائمه جماعات کرج با ارزیابی مثبت از فعالیت حوزه ۸ سید الشهداء شهرداری کرج عنوان کرد: انسجام خوبی به واسطه فعالیت بسیج در شهرداری بوجود آمده است و به تبع این فرصت ایجاد شده در همه سازمان ها و مناطق شهرداری کرج همه افراد وارسته و برجسته که می توانند خدمت کنند، میدان دار شدند.
به گزارش روتیتر ،سرهنگ باهک در خصوص دیدگاه های متفاوتی که در مورد شهرداری وجود دارد، گفت: علاوه بر دیدگاه های داخلی، دیدگاه بیرونی نیز بر شهرداری و فعالیت های این دستگاه صحه می گذارد. همه از بیرون مدعی هستند که شهرداری باید تولید پول کند و همه تماشاچی باشند در صورتی که هر شهروندی از ابتدای تولد تا مرگ با شهرداری سر و کار دارد.
وی ادامه داد: علاوه بر این شهرداری عهده دار انجام همه فعالیت های شهر اعم از عمرانی، خدماتی، زیرساختی، اقتصادی و … است و آنطور که شاهد بودیم در همه این ماموریت ها این نهاد مردمی خدمات ارزشمندی را در سطوح مختلف ارائه داده است.
وی با اشاره به جایگاه ایجاد شده برای فعالیت بسیج اظهارداشت: بسیجیان با توجه به فضای ایجاد شده به عنوان یک بسیجی باید دو موضوع را محور اصلی همه فعالیت های خود قرار دهند. در گام نخست با همه توان خود از اصول و ارزش ها دفاع کنند و در جایی که احتمال می رود حقی پایمال شود، عقب ننشینند و کوتاهی نکنند زیرا اجحاف و قصور کار یک بسیجی نیست.
جهت گیری اول بسیج جذب نیروهای فعال است
فرمانده سپاه کرج گفت: از مهمترین ماموریت ها و اولویت های بسیج، جذب نیرو است و اولین انتظاری که از حوزه ها و پایگاه های بسیج نیز وجود دارد تحقق این مهم است.
سرهنگ باهک افزود: با توجه به جمعیت هدف در شهرداری باید همه پرسنل را عضو بسیج کنیم و بی شک در پی انجام این مهم بسیاری از مسائل که به عنوان آفت و آسیب در جامعه نمود دارد، کاسته می شود ضمن آنکه با این کار توانسته ایم لشکر امام زمان را نیز تامین کنیم.
وی با بیان اینکه، در مرحله بعد آنچه مهم تلقی می شود این است که اعضای عادی را به عضو های فعال تبدیل کنیم، افزود: این مهم با ارائه آموزش های اصولی محق می شود و به دنبال آن نیز اعضاء فعال می توانند در ماموریت های متعددی شرکت کنند.
فرمانده سپاه کرج بیان کرد: در شهرداری به دنبال این نیستیم که تیپ و لشکر تشکیل دهیم بلکه قصد داریم نیروها و منابع انسانی را سازماندهی کینم تا هر کجا نیاز به دفاع باشد چه در عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و … بتوانیم از نقش آفرینی این نیروهای بسیجی استفاده کنیم.
سرهنگ باهک، تربیت کادر را از دیگر اولویت های بسیج ذکر و عنوان کرد: آنچه برای بسیج هدفی مهم تلقی می شود، تربیت نیروی بسیجی انقلابی، مسلمان و متدین است که در صورت نیاز برای دفاع از انقلاب و نظام و ولایت وارد میدان شود.

ارزش ها در شهرداری حفظ شود
فرمانده سپاه کرج با تاکید بر اینکه در شهرداری باید ارزش ها حفظ شود، گفت: پایبندی به اصول و ارزش ها تکلیفی است که نمود آن برای یک بسیجی بسیار بیشتر از افرد عادی است.
سرهنگ باهک با بیان اینکه روزانه افراد متعددی از قشرهای مختلف مردم به شهرداری مراجعه می کنند، گفت: یک بسیجی باید از حق و حقوق همه مردم به ویژه افراد خاص همچون جانبازان، رزمندگان، ایثارگران و … دفاع کند و قانون نیز با صراحت بر این موضوع تاکید کرده است.
وی تصریح کرد: بسیجیان باید به این موضوع دقت کنند که حتی یک نفر اعم از مردم عادی، جانبازان، ایثارگران و … ناراضی از شهرداری بیرون نروند.
سرهنگ باهک ادامه داد: موضوع مهم دیگری که باید مد نظر بسیجیان قرار گیرد آن است که فعالیت شان تنها برای رضای خداوند باشد.
وی با بیان اینکه بیش از چهار هزار پرسنل بسیجی در شهرداری کرج وجود دارد، گفت: با فعالیت این تعداد بسیجی در هیچ سازمان و منطقه ای از شهرداری نباید حرفی باشد.
سرهنگ باهک اظهارداشت: یک بسیجی باید طوری عمل کند که شهردار به عنوان مدیر یک مجموعه از وجود آن احساس امنیت و همراهی کند و اینگونه می توان به حل همه مسائل و موضوعات اطمینان یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *