• خرداد ۲۳, ۱۴۰۳ ۲۲:۲۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

۷ سال در اوج؛جلوس لاریجانی بر کرسی ریاست بهارستان برای هفتمین سال متوالی

Byrotitr

مه 25, 2014

روتیتر:

علی لاریجانی با ۱۸۷ رأی موافق نمایندگان ملت، برای هفتمین سال متوالی بر صندلی ریاست مجلس شورای اسلامی تکیه زد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ،در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، انتخابات هیأت رئیسه جدید مجلس برای سومین سال فعالیت به منظور انتخاب رئیس، ۲ نایب رئیس، شش دبیر و سه ناظر برگزار شد.بر این اساس، علی لاریجانی نماینده مردم قم و احمد بخشایش و بهرام بیرانوند کاندیدای ریاست مجلس شدند که ‌لاریجانی با ۱۸۷ رأی را به خود اختصاص داد و برای سومین سال فعالیت مجلس نهم در سمت ریاست مجلس ابقا شد.

بهرام بیرانوند با ۲۶ رای و احمد بخشایش ۳۲ رای به خود اختصاص دادند.

۱۹رأی نیز از مجموع ۲۶۴ آرای مأخوذه سفید اعلام شد.لاریجانی چهار سال ریاست مجلس هشتم را نیز عهده‌دار بود.

همچنین در ادامه انتخاب هیات رییسه مجلس از میان کاندیداهای دبیری هیات رئیسه ضرغام صادقی با ۱۹۰ رای ،محمد حسین فرهنگی ۱۸۸ رای ، مهرداد بذرپاش با ۱۶۷ رای ، محمد دهقان با ۱۴۹ رای، علیرضا منادی سفیدان با ۱۲۹ رای و حسین سبحانی‌نیا با ۱۲۰رای از مجموع ۲۷۶ رای اخذ شده به عنوان دبیران هیات رئیسه انتخاب شدند.

همچنین نمایندگان سید شریف حسینی ، محمد آشوری و بهروز نعمتی را به ترتیب با ۱۳۹ و ۱۳۲ و ۱۱۲ رای از مجموع ۲۷۱ رای اخذ شده به عنوان ناظر یا کارپرداز هیات رئیسه انتخاب کردند.

، پیش از این نیز علی لاریجانی به عنوان رئیس و محمد حسن ابوترابی فرد و محمدرضا باهنر به عنوان نواب رئیس اول و دوم مجلس انتخاب شده بودند.

بر این اساس هیات رییسه مجلس نهم در سال سوم، شاهد دو تغییر بود و طبق انتخابات انجام شده، مهرداد بذرپاش جایگزین شاهین محمدصادقی و بهروز نعمتی جایگزین عبدالرضا مصری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *