• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۶:۳۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

آثار و نشانه‌ها حاکی است دولت به سمت موفقیت پیش می‌رود

Byrotitr

ژوئن 12, 2014

روتیتر:نماینده ولی فقیه در خراسان گفت: آثار و نشانه‌ها حاکی از این است که دولت دارد به سمت موفقیت پیش می‌رود.

 به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ، آیت‌ الله عباس واعظ طبسی در دیدار با معصومه ابتکار، معاون رییس‌ جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهارکرد: الحمدلله همه آثار و نشانه‌ها حاکی از این است که دولت دارد به سمت موفقیت پیش می‌رود. البته مشکلاتی هم هست که پیش‌بینی می‌شد. کارشکنی کم نیست؛ بی تقوایی کم نیست؛ اما از آن طرف کم نیستند افرادی هم که مایلند به ملت و کشور از جهات علمی و فرهنگی، صنعتی، کشاورزی و… کمک کنند.

وی ادامه داد: حفظ سلامت محیط زیست یک وظیفه همگانی است که هنوز برخی به اهمیت آن توجهی ندارند و ضروری است این مهم برای آحاد جامعه تبیین شود؛ اینکه یک محیط زیست سالم با تمام خصوصیات طبیعی خود چه تاثیراتی می‌تواند در مسائل اساسی یک کشور ایفا کند، خیلی جای بحث دارد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به معضل آب شهر مشهد و استان خراسان رضوی افزود: بدون شک اگر توجه به محیط زیست و شناخت از این محیط به اندازه کافی در جامعه وجود داشت، شاید امروز مشهد و خراسان جزء شهرها و استان‌های دارای بحران آب نبود.

واعظ طبسی با تاکید بر اینکه لازم است یک کار فرهنگی مطلوب در سطح عمومی انجام شود، اظهار کرد:‌ نکته‌ای که لازم است در شورای فرهنگ عمومی حتما مطرح شود، همین بحث فرهنگ‌سازی مصرف صحیح و حفظ محیط زیست است. در مسائل فرهنگی باید گفت، هدایت کرد و راه را نشان داد و یک مجموعه را موظف به پیگیری امور کرد.

ضرورت همکاری تمام دستگاه‌ها

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر هماهنگی و همکاری تمام دستگاه‌ها و مجموعه‌ها تاکید کرد و گفت: به طور مسلم اگر یک مجموعه و سازمان فقط متکی به افکار خودش باشد، هر چقدر هم خوب مدیریت کند، نتیجه لازم را نخواهد گرفت.

وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی از هر پیشنهادی که بتواند برای کشور، مصالح ملی و منافع انقلابی موثر باشد، استقبال می‌کند، بیان کرد: آمادگی داریم تا آنجا که سهم ماست، آنچه مربوط به محیط زیست و سالم‌سازی فضای زندگی مردم می‌شود را همچون گذشته اجرایی کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن قدردانی از توجه و علاقه رییس سازمان محیط زیست به این حوزه بسیار مهم و اصولی، در خصوص نگرانی در خصوص بحث آب استان خراسان اظهار کرد: بحث آب استان باید با حساسیت زیادی از سوی مسوولان دنبال ‌شود و ما هم حساسیت زیادی روی آن داریم. به همین دلیل در حوزه بسیار وسیع کشاورزی که داریم، موظف کرده‌ایم که از روش‌های علمی استفاده شود و تاکید بر جلوگیری از اسراف و کارهای موازی شده که انشاءالله با تحولاتی که به وجود آمده است، شاهد حل این بحران باشیم.

حل بحران آب نیازمند الگوسازی است

معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رییس‌جمهور به آیت‌الله واعظ طبسی، به بحران آب استان خراسان و شهر مشهد اشاره و تاکید کرد: می توانیم یک الگوی پایدار از کشاورزی را در مجموعه‌های زیر نظر آستان قدس رضوی با همکاری متخصصان دانشگاهی در زمینه آبیاری، مصرف کود و سم و سایر مواردی که منابع آبی و خاکی را تهدید می‌کند، پیاده کنیم؛ الگوهای موفقی که در این نهاد اجرا شده، نیازمند معرفی و ترویج بین فعالان حوزه کشاورزی است.

وی با بیان اینکه همه ما امام رضا(ع) را ضامن آهو می‌دانیم، گفت: رنگ سبز پرچم ایشان را نشان حفاظت از عرصه‌های طبیعت خداوند می‌دانیم و می‌خواهیم از این استفاده مناسب داشته باشیم. با توجه به مشکلاتی که به لحاظ رفتارهای عمومی و باورهای مردم داریم، امیدواریم آن حضرت ما را یاری کند تا بتوانیم گام‌های موثری برداریم.

معاون رییس‌جمهور با بیان اینکه گاهی مردم رفتارهایی دارند که به لحاظ فرهنگی و اجتماعی باید این رفتارها تغییر کند، افزود: شیوه زندگی باید تغییر کند؛ چه قشر کشاورز در بحث آبیاری اراضی و چه خانم خانه‌دار در مصرف خانگی باید به الگوی صحیحی از مصرف برسند.

ابتکار همچنین به اقدامات ارزشمند زیست محیطی صورت گرفته در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: در مجموعه حرم مطهر رضوی کارهای خوبی صورت گرفته است که بیشتر هم می شود کار کرد.

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار با اشاره روشن‌نگری، نگاه دقیق و افکار انقلابی آیت‌الله واعظ طبسی را چراغ راه مسوولان استان دانست و گفت: در رابطه با حمایت از دولت نیز در جاهایی که خیلی‌ها سکوت کرده‌اند، ایشان از اقدامات درستی که صورت گرفته،‌ حمایت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *