• مرداد ۱, ۱۴۰۳ ۰۳:۵۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

عنوان محیط زیست شهری به نام معاونت خدمات شهر افزوده می شو

Byrotitr

جولای 1, 2014

روتیتر:معاون خدمات شهری شهرداری کرج با تاکید بر اینکه دغدغه مدیریت شهری این کلانشهر محیط زیست و نحوه پرداختن به آن است، از اصلاح عنوان معاونت خدمات شهری به معاونت خدمات شهر و محیط زیست شهری خبر داد و گفت: این تغییر نام با توجه به حساسیت مدیریت شهری به مسائل زیست محیطی، در حال بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،حسن مدیرروستا در کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر که پیش از ظهر امروز در سالن شهید مدرس ساختمان شورا برگزار شد، با اعلام این خبر، اظهار داشت: با توجه به اهمیت و حساسیت عملکرد شهرداری در مسئله محیط زیست شهری و اثرگذاری قابل توجه آن در ارتقاء یا کاهش شاخص های کیفیتی این موضوع، کمیته ای با عنوان محیط زیست در معاونت خدمات شهری کرج تشکیل شده و مقرر است این کمیته اقدامات جدی در این زمینه صورت دهد.

مدیرروستا تبدیل تمامی جوی های قدیمی سطح شهر به کانیو را از اقداماتی ارزیابی کرد که این معاونت به منظور دفع حشرات و حیوانات موذی در سطح شهر صورت داده است.

وی از تدوین و ارائه برنامه های جدی و مناسب برای کاهش آلایندگی در شهر توسط سازمان پسماند خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد از ظرفیت های این سازمان برای مدیریت زباله از درب منزل شهروندان تا محل امحاء استفاده کرده و بخصوص فرهنگ تفکیک زباله از مبداء را میان خانواده ها جا بیاندازیم.

این مسئول با اشاره به میزان تولید زباله در سطح شهر کرج نیز سهم تولید زباله روزانه توسط هر شهروند را بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ گرم عنوان کرد و فرهنگسازی برای کاهش حتی ۱۰۰ گرم زباله در روز را موجب کاهش و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های شهرداری دانست.

معاون خدمات شهری کرج مقدار این صرفه جویی اندک توسط شهروندان را برابر با ۷۵ میلیون تومان صرفه جویی روزانه در امور مرتبط با جمع آوری، انتقال و دفن زباله ها دانست و اضافه کرد: دفن کمتر زباله ها موجب کاهش آلایندگی خاک و افزایش سلامت شهروندان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *