• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۶:۰۹

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

پیگیری رئیس شورا درباره زمین حسن آباد ستودنی بود

Byrotitr

جولای 4, 2014

روتیتر:رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر کرج با ابراز خرسندی از بازپس گیری زمین حسن آباد از تیم پزشکی سرمده سازه، پیگیری ریاست پارلمان شهری در رفع مشکلات را مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی روتیتر ،محمدصادق باغستانی گفت: با توجه به محرومیت و فقر سرانه های درمانی کرج اعلام فراخوان جدید جهت احداث بیمارستان در زمین حسن آباد ضرورت دارد و امیدوارم اراضی مذکور به جای استفاده کارتن خواب ها و تجمع انواع آلاینده ها در خدمت توسعه سلامت شهروندان قرار گیرد.

وی افزود: در شرایطی که جنوب کرج با ششصد هزار نفر جمعیت از داشتن حتی یک تخت بیمارستانی محروم است یا حتی یک بیمارستان روانپزشکی در کل استان وجود ندارد، نگرانی از فقر سرانه های درمانی و مشکلات بهداشتی و درمانی هر روز افزون تر می شود و تصمیم گیرندگان را برای چاره اندیشی به فکر وا می دارد.

عضو پارلمان شهری کرج با بیان اینکه زمین های خالی شهر به تصرف پروژه های عمرانی و بلندمرتبه سازی درآمده اند و با ادامه روند کنونی، در آینده با بحران «کمبود زمین» جهت ایجاد سرانه ها مواجه خواهیم شد، بیان کرد: با حجم ساخت و سازهای کنونی و افزایش روز افزون جمعیت، آیا مسئولان به فکر تامین سرانه های درمانی و احداث بیمارستان افتاده اند یا قرار است چند بیمارستان فرسوده دولتی تا مادام العمر جورکش کم کاری ها باشند؟

دکتر باغستانی اضافه کرد: افزایش جمعیت فی نفسه به معنای افزایش آلودگی هوا و مشکلات محیط زیستی و افزایش نیاز به انواع امکانات و سرانه ها می باشد و با بلعیده شدن اراضی سطح شهر توسط ساختمانها، فاکتور «سلامت» به عنوان یکی از نیازهای اصلی شهروندان از قلم می اُفتد و در شرایطی که حتی برای تغییر کاربری اراضی دارای کاربری درمانی (برای مثال زمین حسن آباد) به تجاری و مسکونی تلاش می شود، نیازمند تدابیر ویژه و اعمال سختگیری هستیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر گفت: بر اساس سرانه های استاندارد، کرج نیازمند حداقل ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی است که نزدیک به یکهزار تخت تا رسیدن به این رقم فاصله داریم که بیمارستان های کنونی نیز از مشکلاتی نظیر: کمبود نیروی انسانی، کمبود تجهیزات پزشکی، فرسوده بودن، کمبود تخت، تجهیز نبودن آزمایشگاه، عدم سیستم های مناسب تهویه هوا در سالن های بیمارستان، کمبود تخت ای سی یو و سی سی یو و… رنج می برند.

وی همچنین از آمادگی کمیسیون بهداشت و سلامت جهت ارایه راهنمایی و مشاوره به سرمایه گذاران متقاضی احداث مراکز درمانی خبر داد و اذعان داشت: پارلمان شهری نیز بسته تشویقی – حمایتی برای فعالان حقیقی و حقوقی بخش خصوصی که در راستای رشد سرانه های شهر ساخت و ساز می کنند، به تصویب رسانده که متقاضیان می توانند از آن بهره مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *