• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۳۲

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

آغاز تحول در شهر تهران/ “مسجد جامعی” آغازی برای تحولات در شهرداری / محسن هاشمی یک گام به جلو

Byrotitr

سپتامبر 4, 2013
روتیتر :شورای تهران پیام مردم ایران و تهران را شنید و همگام با خواست عمومی مردم کشور و تهران که درانتخابات ریاست  جمهوری رییس جمهور تدبیر و امید را برگزیدند ، در شورای شهر نیز عضوی از همن جنس و در همین خط فکری را به عنوان رییس شورای شهر انتخاب کردند.
مردم ایران چه درانتخابات ریاست جمهوری یازدهم و چه در انتخابات شورای شهر تهران به کاندیداهایی رای دادند که گرایش سیاسی و خط و مشی عملکردی آنها کمی با دوره های قبلی کمتفاوت بود.
مردم رای خود را در صندوق های اخذ رای به کاندیداهای با تجربه معتدل و با تدبیر رای داد .
در انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران نیز  اکثریت اعضای این شورا که با طیف شورای سوم تفاوت های ماهوی از نظر عملکردی و اندیشه سیاسی دارند ؛ نه اصولگرای کند رو هستند و نه اصلاح طلب تندرو  به ریاست عضوی رای دادند که منطبق بر پیام مردم چه در انتخابات ریاست جمهوری و چه انتخابات شورای شهر تهران است.
مسجد جامعی گرچه در دولت خاتمی وزیر بود اما فاصله قابل توجهی با تندرو های سال ۱۳۸۸ دارد به نحوی که صلاحیت او در دستگاه های چهارگانه و از سوی هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر که نمایندگان تهران هستند و اغلب از طیف اصولگرا تایید شود و همین امر نشان داد که او هرچند اصلاح طلب است اما از چارچوب رفتاری و اعتقادی متعادلی برخوردار است آنچنان چه در انتخاب نظام و مردم گنجید .
این اقدام شورای شهر تهران را بیشتر می توان در چارچوب پیام مردم تفسیر کرد و انتظار داشت که این تغییرات منطقی ، عقلی ،مدبرانه و منطبق بر نیاز مردم و جامعه در انتخاب شهردار تهران نیز موثر باشد .
چه گوش دادن بهپیام اکثریت مردم که در فضایی منطقی ، قانونی و همه پسند و بی آسیب داده می شود موجب تداوم ، قوام و دوام می شود.
تغییر رییس ۱۰ ساله شورای شهر تهران آغازی می تواندباشد برای تداوم تغییرات در بدنه و راس شهرداری تهران تا شورا و شهرداری به عنوان دو نهاد مردمی وعمومی در ساختار و تدوین برنامه ها و سیاست ها بتوانند بهتر و موفق تر عمل کنند. انتخاب مسجد جامعه به عنوان رییس شورای شهر تهران علاوه بر اینکه نشان دهنده عمل کردن شورا به پیام مردم است ،بیانگر ترکیب غالب و اکثریت شورای پایتخت است که منتهی انتخاب رییس از طیف نزدیک به اصلاح طلبان و رییس جمهوری است. در انتخاب شهردار تهران نیز به نظر می رسد این اکثریت نقشی اساسی ایفا کند و گزینه ای را به عنوان شهردار برگزیند که به این طیف نزدیک تر باشد . در بین گزینه های شهردار تهران محسن هاشمی بیش از همه به اکثریت شورا  نزدیک است و با آنها نطباق دارد .
انتخاب مسجد جامعی محسن هاشمی را بیش از سایر رقبا به شهردار شدن نزدیک کرد.
در همین رابطه لازم به ذکر است که احمد مسجدجامعی با ۱۶ رای رئیس شورای شهر تهران شد و  چمران  رییس ۱۰ ساله شورای تهران  ۱۵رای کسب کرد.
در نخستین جلسه شورای چهارم شهر تهران احمد مسجدجامعی و مهدی چمران کاندیداهای ریاست شورا شدند که در پایان رای گیری، احمد مسجدجامعی با ۱۶ رای به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر تهران انتخاب شد.

به گزارش روتیتر، در پایان مراسم تحلیف چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران رای گیری برای انتخاب رئیس شورا آغاز شد.

در این جلسه مجتبی شاکری به نمایندگی از اصولگرایان، مهدی چمران را به عنوان کاندیدا معرفی کرد و عبدالحسین مختاباد به نمایندگی از اصلاح طلبان احمد مسجدجامعی را به عنوان کاندیدای ریاست شورا معرفی کرد.

پس از رای گیری سلطانی فر تذکر داد که باید برای شمارش آرا ناظر داشته باشیم که در مجموع قرار شد خود سلطانی فر، پیرهادی و رضازاده در شمارش آرا شرکت داشته باشند. البته حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم به عنوان دبیر نمایندگان تهران در شمارش آرا دخیل بود.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از پایان رای گیری احمد مسجدجامعی با ۱۶ رای در مقابل ۱۵ رای مهدی چمران، به عنوان رئیس شورای چهارم شهر تهران انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *