• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۴:۴۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

آرامش بصری شهر کرج قربانی می‌شود/ترویج فرهنگ یا تبلیغ تجارت!

Byrotit

اکتبر 22, 2018

روتیتر:وجود تابلوهای غیرمجاز و بیلبوردهای مزاحم در گوشه گوشه کرج که آرامش بصری شهر را قربانی کرده است موضوعی بود که از سوی سخنگوی شورای شهر کرج موردانتقاد قرار گرفت.

 

به گزارش روتیتر ، رحیم خستو صبح یکشنبه در نودوهفتمین جلسه علنی شورای شهر و در نطق پیش از دستور با اشاره به اینکه بیش از نیمی از تابلوها و بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر مازاد هستند، اظهار کرد: متأسفانه به اسم ترویج کارهای فرهنگی عمدتاً تبلیغات تجاری انجام می‌شود که این مسئله باعث شده آرامش بصری شهر تحت‌الشعاع قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر کرج در ادامه با اشاره به آشفتگی‌های بصری در برخی مناطق شهر، گفت: زیبایی بصری و آرامش روانی از شاخصه‌های شهر پایدار است.

وی با تأکید بر اینکه آشفتگی‌های بصری بر میزان خشونت تأثیر می‌گذارد، گفت: درصورتی‌که شهر با آرامش بصری همراه باشد بی‌شک مشکلات فرهنگی و امنیتی نیز مرتفع می‌شود.

خستو در بخش دیگری ضمن ابراز رضایت از جمع‌آوری ۲۰۰ تابلوی غیرمجاز از سطح شهر، گفت: بیش از ۵۰ ۴ تابلو و بیلبورد در بلوارها و میادین کرج وجود دارد که نیمی از آن‌ها قابل‌جمع آوری است.

حفظ زیبایی بصری شهر باید خط قرمز همه نهادها باشد

سخنگوی شورای شهر کرج با ابراز تأسف از اینکه بسیاری از سازه‌هایی که به اسم ترویج کارهای فرهنگی نصب‌شده در خدمت تبلیغ کالاها قرارگرفته است، گفت: نگاه‌ها نباید به موضوعات کلیدی صرفاً درآمدزایی باشد زیرا منجر به سقوط فرهنگی خواهد شد.

وی در بخش دیگری آرامش و آسایش شهروندان را غیرقابل معامله دانست و گفت: حفظ زیبایی بصری شهر باید به خط قرمز همه نهادها تبدیل شود، اینکه هر ارگانی به صلاحدید خود نسبت به جانمایی و نصب سازه‌های تبلیغاتی اقدام کند قابل‌تحمل نیست و به‌موازات افزایش آلایندگی‌های صوتی و بصری، شاهد تشدید خشونت و بزه و جرم در جامعه خواهیم بود باید در برابر این موضوع ایستادگی و مقاومت شود.

خستو در بخش دیگری از معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرج خواست طرح بهسازی حاشیه رودخانه کرج که منجر به توسعه و ارتقای سیما و منظر شهری می‌شود را برای اجرا به بخش‌های مربوطه ابلاغ کند.

استفاده از ماشین‌آلات نامناسب در فرایند جمع‌آوری زباله‌ها

محمد نبیونی در ادامه با تأکید بر اینکه بلوار شهید ناصر بخت و بلوار شمالی شهرک یاس واقع در منطقه شش نیازمند تأمین روشنایی است، گفت: تاریکی این دو محور در طول شب موجب افزایش تصادفات رانندگی شده است.

عضو شورای شهر کرج در ادامه نطق خود به استفاده از ماشین‌آلات نامناسب در فرایند جمع‌آوری زباله‌ها و انتقال به سکوهای انتقال و سایت حلقه دره انتقاد کرد و تذکر داد: طی روزهای اخیر شاهد فوت یکی از کارگران خدماتی به همین دلیل بوده‌ایم، برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه باید استانداردهای لازم در دستور کار متولیان و معاونت خدمات شهری قرار گیرد.

وی به نحوه نگهداری پرونده‌ها در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج اشاره کرد و گفت: باید از روش‌های سنتی فاصله گرفته و برای کارهای اداری از اتوماسیون هوشمند استفاده کنیم تحقق این مهم امکان تخلفات و دست‌کاری در محتوای پرونده‌ها را به حداقل می‌رساند.

رئیس شورای شهر کرج: ذی‌حساب شهرداری کرج گزارش هزینه و درآمد نیمه نخست سال جاری را منتشر کندعباس زارع در ادامه جلسه از ذی‌حساب شهرداری کرج خواست گزارش هزینه و درآمد این نهاد در شش‌ماهه نخست سال جاری را مطابق با قانون و به‌منظور اطلاع افکار عمومی منتشر کند.

رئیس شورای شهر کرج بابیان اینکه شفافیت مالی به بهبود و ارتقاء سلامت اداری کمک شایانی می‌کند، گفت: ما باید در تالار شیشه‌ای به شهروندان خدمت کنیم.

وی اضافه کرد: توجه به انضباط مالی به‌عنوان یکی از ملزومات استفاده بهینه از بودجه به‌عنوان حق‌الناس باید در دستور کار قرار گیرد.

زارع تأکید کرد: هرگونه حذف و اضافه در تباصر و ردیف‌های بودجه‌ای در اسرع وقت به شورا پیشنهاد شود تا در خصوص آن تصمیم‌گیری به عمل آید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *