• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۲۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

فعالیت موسسه رازی موجب کاهش واردات واکسن شده است

Byrotit

اکتبر 22, 2018

روتیتر:مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشورگفت: فعالیت های تحقیقاتی و تولیدی موسسه سرم سازی رازی در کاهش وابستگی کشور به واردات واکسن دامی و انسانی موثر است.

به گزارش روتیتر به نقل   ازروابط عمومی موسسه رازی، مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور روز یکشنبه در بازدید موسسه رازی درحصارک کرج افزود: اکنون تولید بخش عمده ای از واکسن های مورد نیاز سازمان دامپزشکی کشور در این موسسه انجام می شود.
دکتر سید بهمن نقیبی افزود: این موسسه مهم ترین بازوی سازمان دامپزشکی کشور بوده و می بایست همکاری ها گسترش یابد.
وی گفت: با توجه به جایگاه حساس موسسه رازی در تولید و تامین فرآورده های بیولوژیک مورد نیاز کشور، لزوم استفاده بهینه از ظرفیت ها و گسترش تعامل با این مجموعه، بیش از پیش احساس می شود.
نقیبی بیان داشت: موسسه رازی با تولید فرآورده های بیولوژیک و واکسن و سازمان دامپزشکی با بهره مندی از این تولیدات برای غلبه برمشکلات جامعه دامپروری، اهداف مهمی را دنبال می کنند که نتیجه آن حفظ تولید دامی، اشتغالزایی وحتی ورود به بازارهای صادراتی است.
مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: تمام تلاش این سازمان و موسسه رازی ایجاد شرایط پایدار وکاهش واردات فرآورده های بیولوژیک به کشور است؛ به عبارتی فعالیت های این ۲ مجموعه در موازات یکدیگر قرار دارد.
موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی با بیش از ۹۰ سال قدمت در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *