• تیر ۳۱, ۱۴۰۳ ۰۵:۲۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

تمسخر مردم کرج از سوی برخی از اعضای شورای شهر ؛ تلاش برخی از اعضا برای انتصاب شهردار مهاجر ، بی تجربه، نا کارآمد و سیاسی/آیا شورای شهر کرج به مردم خیانت می کند

Byrotitr

سپتامبر 22, 2013

تمسخر مردم کرج از سوی برخی از اعضای شورای شهر ؛ تلاش برخی از اعضا برای انتصاب شهردار مهاجر ، بی تجربه، نا کارآمد و سیاسی/آیا شورای شهر کرج به مردم خیانت می کند

روتیتر: در حالی که مردم و نخبگان شهر کرج بار ها به شورای چهارم  کرج هشدار داده اند که می بایست در انتخاب شهردار مولفه های بومی بودن ، کارنامه ، عملکرد ، تخصص، تجربه و غیر سیاسی بودن و از همه مهمتر اولویت تثبیت مدیریت شهری را بدون شک و تردید در تصمیمات خود اعمال سازند و خارج از این شاخصه ها تصمیم نگیرند ، اما برخی از اعضای شورای شهر کرج مانند رضا شریفی ، داود وحیدی ، علی بخشی ، خسرو سرحدی و چند عضو دیگر بدون در نظر گرفتن نظر مردم ، نخبگان و بایسته ها و مولفه های شهر کرج و برخلاف شعارها و وعده های انتخاباتی و قول های خود به شهروندان کرج در صدد هستند تا گزینه های غیر بومی ، بی تجربه در کرج و نا آشنا به خصوصیات ، ویژه گی ها و صرفا سیاسی را به عنوان شهردار کرج انتخاب کنند و بر خلاف نظر و رای مردم حرکت کنند.

شورای چهارم را  از این منظر شورایی می توان  برشمرد که سنگ بنای خود را با تلاش مثال زدنی برای بی ثباتی مدیریت شهری کرج و بویژه شهرداری و به صورت مشخص شهردار کم نظیر کرج مهندس آقازاده  آغاز کرد. هرچند نتوانست موفق شود اما موجبات انزجار و تنفر شدید مردم کرج را فراهم و دلسردی نخبگان و بزرگان استان را برای توانایی اتخاذ ساده ترین و اما مهم ترین تصمیم موجب شد .

ساده از این نظر که انتخاب شهردار برای کرج با مولفه های ثابت شده ای که همگان از آن مطلع هستند . چه کرج به شهرداری آزمون پس داده در کرج ، بومی و آشنا به مسایل خرد و کلان ، با تجربه ، دارای کارنامه ای قابل قبول و دفاع ،  غیر سیاسی و دارای تعلق خاطر نیاز دارد  و از همه مهمتر مورد رضایت و خواست مردم ونخبگان .

هرگاه شورای شهر کرج انتخابی به جزء این داشته موجبات سرافکندی خود و عقب گرد توسعه کرج و نارضایتی شهروندان و نخبگان و حتی انزجار آنها را فراهم آورده است که دوران مقدسی و  سریزدی  از این دست به شمار می رود و در نهایت اعضای بسیار مقرور شورای سوم را مجبور به بازگشتن به نزد ترکاشوند و درخواست رسمی از وی برای شهردار کرج شدن ، اما او سر به آسمان می سایید و پشت به شورایی کرد که زمانی به او پشت کرده بود.

بی توجهی برخی از اعضای شورای کرج  گرچه شاید در لسان آنها نگنجیده باشد – البته تا کنون – اما در عمل و در این ۲۰ روز آغاز فعالیت چنان به مردم و نخبگان بی توجهی و با نظر آنها به صورت عملی به مخالفت پرداخته اند که شاید در تاریخ کرج بی سابقه بوده است .

درخواست های مکرر مردم و دلسوزان که همه از جمله نخبگان ، نمایندگان و مسوولان ارشد و میانی استان و شهرستان و حتی امام جمعه نیز در آنها می گنجند از شورای شهر از یک سو و بایسته بودن تثبیت مدیریت شهری و یا حداقل انتخاب بهترین و آشنا ترین گزینه به کرج به عنوان شهردار ، هیچ کدام سبب نشد تا اعضای شورای شهر را به الزام رعایت نظر نخبگان و مردم ترغیب کند و این اعضا همنچنان بر خلاف این باید ها و نباید ها در حال حرکت هستند .

در این میان اما شورای شهر کرج نه تنها تا کنون به تثبیت مدیریت شهرداری کرج راضی و قانع نشده است بلکه برخی از اعضا در تلاش هستند تا با هر قیمت ممکن افراد مهاجر ، بی تجربه ، بی تخصص ، کاملا نا آشنا به کرج و ویژه گی های آن و حتی صرفا سیاسی را به عنوان شهردار انتخاب کنند و نه تنها در برابر مردم و نخبگان و مسوولان کرج بایستند بلکه با بی توجهی محض به الزامات و نیاز های شهر کرج مسیری را بروند که در تضاد با خدمت به مردم و نمایندگی مردم است .

در شرایطی که کرج دارای گزینه هایی کاملا آشنا و مسلط به مسایل و مشکلات خرد و کلان ، با تجربه ، متخصص، توانمند ، مردمی که سابقه شهردرای کرج را نیز دارند، تلاش آنهم با این قیمت های گزاف و هزینه های سرسام آور برای شهردار شدن افرادی بی تجربه ، صرفا سیاسی نا آشنا به کرج و ویژه گی های اجتماعی و ساختاری و بدون تعلق خاطر و با کارنامه ای بی تشابه با نیاز های کرج خیانت به مردمی به شمار می رود که شورای شهر کرج حضور خود را باید معلول آنها بداند که متاسفانه اینگونه نیست .

اصرار برخی از اعضای شورای شهر کرج برای انتصاب شهردارانی بی تجربه ، سیاسی سوخته ، کاملا نا آشنا و بی تخصص  که مورد مخالفت مردم و نخبگان نیز هستند نه تنها خیانت به کرج و مردم آن به شمار می رود بلکه به نوعی به سخره گرفتن و تمسخر مردم و خواسته های آنها به شمار می رود . چه انتاب گزینه های غیر بومی و نا آشنا در شرایطی از نظر علوم مدیریتی و تجربی مورد تایید نسبی است که مدیران بومی و مسلط به امور شهر مورد نظر فاقد حتی ۳۰ درصد توان مدیر غیر بومی باشند در حالی که ما در کرج مدیران و متخصصان و نخبگان مدیریتی داریم که حتی سابقه شهرداری کرج را با کارنامه ای موفق به همراه دارند .

اما چه مسئله ای سبب شده که چشمان اعضای بیدار از خواب شورا آنها را نبینند سوالی است که شاید جوابش در شخصیت حبابی و بادکنکی و البته سیاسی و برخی وعده های محرمانه برخ یاز کاندیداها نهفته باشد .

در میان اعضا شورای شهر افرادی همچون شریفی ، وحیدی ، علی بخشی و سرحدی بدون بیان دلایل قانع کننده خود و بدون اینکه خود را به مردم پاسخگو بدانند طی دو ماه اخیر اقدام به تخریب و زیر سوال بردن عملکرد مجوعه مدیریت شهری کرج بویژه شهرداری و پشت کردن به خواسته مردم مبنی بر انتخاب شهرداری متخصص، مسلط به کرج و بومی ( از نظر تسلط به شهر و خواسته شهروندان کرج) نه تنها پشت که به نوعی با اصرار بیشتر مردم بر این خواسته، بر عملکرد اشتباه و غیر منطقی و غیر علمی و غیر مردمی خود اصرار ورزیده اند .

بی تردید این اعضا و بویژه کسانی که در راهیابی آنها به شورای شهر کرج دخیل بوده اند می بایست به مردم و نخبگان و رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی پاسخ دهند.

اتخاب شهرداری غیر بومی ، غیر آشنا به کرج ، سیاسی ، بی تجربه و بدون کارنامه مشخص در کرج خیانتی بی گذشت و غیر قابل انکار برای مردمی است که به اعضای شورای شهر خود اعتماد کرده اند . چه کرج سرشار از مدیران دلسوز و بومی و متخصصی است که قویتر و کارآمد تر از میدران مهاجر و سیاسی سایر استان ها هستند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *