• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۱۹:۵۰

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

دکتر عربیان: بخش صنعت نیازمند توجه بیشتر است/برای حفظ پست و مقام به دیدار هیچ مسئولی نرفتم

Byrotitr

سپتامبر 26, 2013

روتیتر:استاندار سابق البرز با تاکید بر اینکه استان البرز سرشار از ظرفیتهای بی نظیر است، گفت: استان البرز ظرفیتی بی نظیر در تمامی بخشها و حوزه ها بویژه در بخش صنعت دارد که نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان و مدیران است.
به گزارش  روتیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر اصغر عربیان با بیان این مطلب در مراسم تودیع و معارفه استاندار البرز که با حضور وزیر کشور و جمعی از مسئولان ارشد کشوری و لشکری و مسئولان استانی در سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، اظهار داشت: در طول یکسال خدمت در استان البرز تمامی تلاشها و برنامه ریزی ها در جهت رفع مشکلات مردم در بخش های مختلف صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه در این مراسم مجالی برای گزارش عملکرد وجود ندارد، خطاب به استاندار جدید خاطر نشان کرد: استان البرز با توجه به وجود ۱۳ درصد صنایع کشور در خود و همچنین وجود شهرکهای صنعتی مصوب و غیردولتی ظرفیت بسیار مناسبی است که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
عربیان تصریح کرد: از ابتدای حضور در استانداری البرز به دلیل شناخت از موقعیت استان البرز به جهت سکونت در طول دهه های گذشته در این استان بخش اعظمی از وقت خود را صرف رفع مسائل و مشکلات صنعت کردم که می طلبد از سوی استاندار جدید نیز که سابقه درخشانی در این حوزه دارند، مورد توجه قرار گیرد.
استان البرز بر تارک حماسه اقتصادی خواهد درخشید
استاندار سابق البرز وجود ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در بخش صنعت را فرصت بسیار مناسبی به منظور تحقق «حماسه اقتصادی» عنوان کرد و گفت: استان البرز با توجه به این ظرفیتها خواهد توانست در سالی که به «حماسه سیاسی» و «حماسه اقتصادی» از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، نقش ارزنده ای را در چشم انداز اقتصادی کشور و استان البرز ایفا کند.
کسی که فرصت خدمتگزاری نیابد باید نگران و غمگین باشد
وی در ادامه سخنان خود خطاب به جمع کثیری از مدعوین در جلسه یادآور شد: خداوند متعال فرصت خدمتگزاری را به افرادی عنایت می کند که بتوانند با توکل به او در مسیر خدمتگزاری به مردم گام بردارند.
دکتر عربیان افزود: در این راستا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  کسی که فرصت خدمتگزاری نیابد باید نگران و غمگین باشد چراکه خداوند فرصت خدمتگزاری به مردم را از او گرفته است.
وی همچنین گفت: به رغم آنکه آغاز خدمت بنده در استانداری البرز از یکسو همزمان با سال پایانی دولت دهم مصادف شد و از سوی دیگر با بدترین شرایط اقتصادی کشور مواجه شد به طوریکه تنها ۱۸ درصد از اعتبارات به استانها تخصیص داده شد؛ اما هیچگاه از قبول مسئولیت شانه خالی نکردم و همواره از اینکه در خدمت مردم استان خود هستم، مفتخر بودم.
استاندار سابق البرز تاکید کرد: فعالیت بنده با هفته دفاع مقدس آغاز شد و در مدت یکسال در هفته دفاع مقدس نیز به پایان رسید، بنابراین این نویدی مبارک برای بنده است که تا پایان عمر و خدمت خود پاسدار خون شهدا بوده و  در مسیر آنان قدم بردارم.
به گفته وی حرکت در مسیر شهدا و حضور در متن فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین افتخاری است که با خود به همراه داشته و امید دارد در سایه امانتداری، قانونمداری و وحدت رویه بتواند در این مسیر حرکت کند.
پروژه های نیمه تمام نیازمند نگاه ویژه دولت است
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی پروژه های کلان و در دست اقدام این استان اشاره کرد و گفت: برخی پروژه های کلان استان از جمله؛ پروژه اتوبان همت، قطار شهری کرج، اجرای بزرگراه های شمالی و جنوبی کرج که پیش از این آغاز شده نیازمند تزریق اعتبارات و نگاه ویژه دولت است که امید می رود در سایه همکاری و تعامل دستگاه های مختلف با استاندار جدید البرز محقق شده و بار سنگینی را از دوش مردم استان بردارد.
برای حفظ پست و مقام به دیدار هیچ مسئولی نرفتم
وی در پایان سخنان خود با تقدیر از همراهی و همکاری نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده شهدا و جانبازان، معاونان، مدیران کل و همراهی اصحاب رسانه با وی، از آنان طلب حلالیت کرد و گفت: در طول خدمت خود برای ادامه و ابقاء پست به دیدار هیچ مسئولی نرفته ام تا شائبه ای برای آنان ایجاد نشود بنابراین امید دارم این موضوع موجب رنجش آنان نشده باشد چراکه حرکت در مسیر ولایت و خدمت به مردم را در طول سالهای خدمت خود ملاک عمل قرار داده و امیدوارم با تحقق اهداف و برنامه های دولت «تدبیر  و امید» شاهد تحولات چشمگیری در سطح کشور بویژه استان البرز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *