• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۱۹:۱۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

عسگری: برگزاری جشنواره “بر بال واژه های پایداری” گامی نو برای انعکاس بهتر دفاع مقدس است

Byrotitr

سپتامبر 27, 2013

روتیتر:مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز گفت: برپایی جشنواره “بر بال واژه های پایداری” بسیار با ارزش خواهد بود و باعث خواهد شد رشادت های شهدا و جانبازان و آزادگان جنگ در بین مردم ماندگار تر شود.

به گزارش روتیتر،حمیدرضا عسگری  با بیان این مطلب افزود: برگزاری این جشنواره به همت حوزه هنری البرز از اهمیت بالایی برخوردار است و بدین وسیله ما می توانیم قدری در قالب شعر بر بال واژه های پایداری بنشینیم، گذشته های خود را مرور کرده و به آن صداقت ها، برابری، برادری و یکرنگی ها برگردیم.

عسگری با اشاره به ظرفیت های خوب شعر و شاعری در استان گفت: شعر دفاع مقدس در استان روند موفقی داشته و این روند در قشر جوان به گونه ای رضایت بخش دنبال می شود.

وی اشعار قرائت شده در این جشنواره را اشعار دارای مضامین و مفاهیم عمیق دفاع مقدس عنوان کرد و اظهار داشت: با گذشت ۲۵سال از دفاع مقدس این اشعار نشانگر حفظ جبهه پایداری بوده  و یکی از شاخه های این جبهه، ادبیات دفاع مقدس است که به اخلاص، برادری ها و ارزش های والایی که در  پرتو جنگ متولی شد، می پردازد.

عسگری ضمن انتقاد از عملکرد مراکز فرهنگی و هنری که تنها در مناسبت های ثبت شده در تقویم به برگزاری مراسم می پردازند گفت: کشوری همچون ایران اسلامی که همواره در معرض تهاجم  بیگانگان است، باید هر روز ارزش های به جا مانده از شهدا، جانبازان و ایثارگی ها را پاس بدارد و مختص به زمان خاصی نباشد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز در ادامه خاطرنشان کرد: اعتقاد من این است که در هفته دفاع مقدس نه به جنگ بلکه به جبهه باید بیشتر پرداخته شود و جنگ، بُعد سخت افزاری دفاع مقدس و جبهه، بُعد نرم افزاری آن است و امروزه نیاز جامعه ما به جنگ نیست بلکه به جبهه صداقت، اخلاص و فضیلت های اخلاقی است که به موجب آن انسان های پاک و وارسته ای متجلی شدند.

عسگری در پایان یادآور شد: در هفته دفاع مقدس برگزاری جشنواره های شعر موثر خواهد بود و حوزه هنری البرز نیز کاری بس شایسته انجام داده است به گونه ای که امروز تانک و ادوات نظامی و در معرض دید مردم قرار دادن آنها و برپایی نمایشگاه ها آنقدر اثر گذار نخواهد بود، موسیقی دفاع مقدس که گام به گام فرزندان دفاع مقدس جلو آمده، یکی از شاخصه هاست و امروز زمانی می باشد که باید به شعر دفاع مقدس، موسیقی آن و مجموعه ی فرهنگ دفاع مقدس پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *