• مرداد ۱, ۱۴۰۳ ۰۴:۱۶

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

شهردارکرج:بدهی میلیاردی دستگاه‌های دولتی به شهرداری/

Byrotitr

سپتامبر 30, 2013

روتیتر:شهردار کرج میزان مطالبات دستگاه‌های دولتی به شهرداری کرج را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: این مطالبات طی سال‌های متمادی و حتی در زمانی که گردش مالی بسیار زیادی در دولت و دستگاه‌های دولتی وجود داشت، انباشته شده است.

به گزارش روتیتر،سیدعلی آقازاده در گفتگو با رادیو البرز، گفت: در حالیکه مدام بر مطالبات شهرداری از مردم و مالکان تکیه می‌کنیم، از مطالبات این دستگاه از دستگاه‌های دولتی غافل شده ایم که انباشت مبلغ، بدهی این دستگاه‌ها به میزان بسیار بالایی افزایش یافته است.
آقازاده با بیان اینکه دریافت این مطالبات می تواند بخش زیادی از کمبود اعتبارات شهرداری کرج را مرتفع نماید،‌ اظهار داشت: شهرداری‌ها نیز مانند تمامی بخش‌های کشور از رکود اقتصادی دچار آسیب شده و می ‌شوند؛ این در حالیست که پرداخت بدهی‌های مختلف دستگاه‌ها راه حلی جدی برای رفع این مشکل خواهد بود.
وی زمان انباشت این بدهی‌های را مربوط به یک یا دو سال اخیر ندانست و تاکید کرد: این مطالبات طی سال‌های متمادی و حتی در زمانی که گردش مالی بسیار زیادی در دولت و دستگاه‌های دولتی وجود داشت، انباشته شده است.
کسری بودجه امسال ۲۰۰ میلیارد تومان است
شهردار کلانشهر کرج، به اعتبارات امسال شهرداری کرج اشاره کرد و با بیان اینکه میزان اعتبارات مصوب برای امسال حدود یک هزار میلیارد ریال است،‌ بیان داشت: هم اکنون ۹۸ درصد از این اعتبارات محقق شده است.
وی اضافه کرد: بر این اساس برای تحقق طرح‌های عمرانی در حال حاضر با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه مواجه هستیم.
آقازاده،‌ تناسب این رقم با بدهی‌های دستگاه‌های دولتی را یادآور شد و تصریح کرد: اگر این رقم توسط ارگان‌های مربوطه پرداخت شود در سال جاری مشکلی از لحاظ کسری بودجه در شهرداری کرج وجود نخواهد داشت.
این مسئول علت عدم وصول مطالبات را عدم همکاری این دستگاه‌ها با شهرداری برشمرد و تصریح کرد: سیستم مالی شهرداری‌ها عکس وضعیت دستگاه‌های دولتی، به صورت درآمد – هزینه است و تا زمانی که پولی به مجموعه تزریق نشود،‌ از ارائه خدمات مفید ناتوان خواهیم بود.
وی اعلام کرد: البته با تدابیر و برنامه‌ریزی‌هایی که ظرف ۶ ماه پایانی سال گذشته و امسال انجام شده است، خوشبختانه شهرداری کرج در وضعیت بحرانی از لحاظ مالی قرار ندارد و طرح‌های عمرانی با قوت و قدرت در حال اجراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *