• تیر ۲۲, ۱۴۰۳ ۲۳:۳۷

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

دادگو: تعجیل در تعریف ساختارهای شهری کرج را منتفع می کند

Byrotitr

سپتامبر 30, 2013

روتیتر:رئیس شورای اسلامی کرج عنوان کرد: تعجیل در تعریف ساختارهای شهری، پیامدهای مثبتی از جمله توسعه شهری را رقم زده و شهر را منتفع می کند.

به گزارش روتیتر، محمود دادگو با بیان اینکه، برای تعریف ساختارهای شهری در کرج باید تعجیل کرد، گفت: تحقق این رویکرد در مجموعه مدیریت شهری منجر به توزیع عادلانه خدمات در سطح شهر به ویژه در مناطق غیر برخوردار می شود.
وی با عنوان اینکه، کلانشهر کرج نیازمند تعریف و تدوین طرح ها و پروژه های شهری است، گفت: ” مدیریت شهری ” و جاری کردن آن در ساختار شهری مصداقی بر حرکت مبتنی بر برنامه در مجموعه شهری است که طی دوره های اخیر شاهد نشانه های مثبتی از تحقق این رویکرد در کرج بوده ایم.
این مسئول با اشاره به روند مثبت تغییرات صورت گرفته در مهرشهر، اظهارداشت: تحقق این مهم حاکی از اراده مدیریت شهری برای فراهم آوردن ایده آل ها و استانداردهای زندگی شهری است.
دادگو ادامه داد: مشاهده اقدامات صورت گرفته در مهرشهر نیز موید اجرای برنامه های مبتنی بر مدیریت شایسته شهری از سوی شهرداری و شورای شهر است.
اعتماد به توانمندی های مدیریت شهری
رئیس شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت ایجاد انسجام و یکپارچگی در سطح شهر تاکید کرد و تحقق این مهم را لازمه توسعه، آبادانی و عمران شهری دانست و افزود: هدف از خدمات رسانی از سوی مدیریت شهری باید علاوه بر تامین سرانه های زندگی شهروندی،  ایجاد امنیت و آسایش زندگی شهروندی باشد.

دادگو، اعتماد به توانمندی های مدیریت شهری را مهم ارزیابی کرد و افزود:  اساس و شاکله ایجاد نهادهای مردمی تامین نیازهای زندگی شهروندی است و شورای اسلامی شهر و شهرداری نیز بر اساس این مهم تشکیل شده است.
وی با اذعان بر وجود مشکلات مردمی در زمینه های مختلف شهری، بروز این مسائل را در کلانشهر دو میلیون نفری کرج اجتناب ناپذیر خواند و عنوان کرد: تلاش برای رفع مشکلات و به حداقل رساندن آن در تعهد مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای اسلامی شهر است.
این مسئول با اشاره به وجود برخی مناطق غیربرخوردار در کرج، تاکید کرد: رفع ریشه ای این مهم باید سرلوحه اقدامات مسئولان و مدیران شهری قرار گیرد.
دادگو با یادآوردی اقدامات صورت گرفته در مهرشهر بر ضرورت استمرار در امر خدمات رسانی به شهروندان تاکید کرد و افزود:  ارائه خدمات در این منطقه منطبق با نیازهای واقعی شهر و زندگی شهروندی صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه، آگاهی از مشکلات مردمی نقش بسزایی در تدوین برنامه ها و اولویت های شهروندی ایفا می کند، بیان کرد: مشارکت دهی مردم در برنامه های مدیریتی از دیگر خروجی هایی است که در راستای برگزاری جلسات ملاقات مردمی محقق می شود.
دادگو، سیاست گذاری و تصمیم گیری های مدیریتی در شهرداری و نیز خدمات رسانی این مجموعه را در راستای افزایش سطح رفاه و تأمین آسایش شهروندان ذکر کرد و افزود: تعامل همسو برای توسعه منطقی شهر، پرهیز از بخشی نگری و تلاش برای هم افزایی در بین نهادها و سازمان های دولتی و خدماتی تنها راه تحقق اهداف توسعه شهر است که مجموعه مدیریت شهری کرج برای رسیدن به آن برنامه ریزی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *