• تیر ۲۶, ۱۴۰۳ ۲۰:۴۱

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

راهیابی ۱۳ هزار و ۶۹۰ نفر به شوراهای شهر و روستای خراسان‌رضوی

Byrotitr

آوریل 15, 2013

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی خبرداد: ۹۹ هیئت اجرایی در ۷۱ بخش و ۲۸ شهرستان استان تشکیل شده

علی اصغر رشید در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در خراسان‎رضوی همزمان با سراسر کشور اظهار داشت: ۱۳ هزار و ۶۹۰ نفر در انتخابات این دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان به شورا راه می‎یابند.

وی افزود: داوطلبان از اول وقت اداری امروز با مراجعه به بخشداری‎ها و فرمانداری‎های استان می‎توانند نسبت به ثبت نام در انتخابات شوراها اقدام کنند و ثبت‌نام تا یکم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

رشید خاطرنشان کرد: برای برگزاری مناسب این انتخابات در ۷۱ بخش و ۲۸ شهرستان استان، ۹۹ هیات اجرایی در استان تشکیل شده است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی در رابطه با شرایط ثبت نام برای داوطلبان انتخابات شوراها تصریح کرد: تابعیت ایرانی، کارت پایان خدمت و یا معافیت برای مردان، دارا بودن حداقل ۲۵ سال تمام ، سواد خواندن و نوشتن در روستاهای تا ۲۰۰ خانوار، تحصیلات دیپلم در روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار، لیسانس و معادل آن برای شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر شرایط لازم برای داوطلبان است.

رشید با بیان اینکه ثبت نام اولیه داوطلبان در دفاتر پیشخوان و مخابرات روستایی انجام می‎شود تاکید کرد: داوطلبان سپس باید برای ثبت نام قطعی با مدارک کامل در فرمانداری‎ها و بخشداری‏های استان حضور یافته و ثبت نام اصلی را انجام دهند.

وی اظهار داشت: اصل تصویر مدرک تحصیلی معتبر و قبولی استعفا برای افرادی که مشمول ماده ۲۸ قانون انتخابات هستند از دیگر ضروریاتی است که داوطلبان حین ثبت نام باید همراه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *