• مرداد ۱, ۱۴۰۳ ۰۴:۱۴

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

درخواست سلب عضویت یک عضو شورای شهر کرج /اخذ پول از ۴ نفر بابت استخدام غیر قانونی در شهرداری توسط یک عضو شورای شهر کرج

Byrotitr

اکتبر 3, 2013

روتیتر: یک عضو شورای شهر کرج در اقدامی غیر قانونی و در شرایطی که بسیاری از جوانان این شهر بیکار و به دنبال اشتغال هستند ۴ نفر از آشنایان خود را به استخدام شهرداری کرج در آورده است .

شنیده ها حکایت از آن دارد که این عضو در ازای اشتغال این چند نفر در شهرداری از هرکدام مبالغی را اخذ کرده است. به کار گیری این نیروها در طی یک ماه آغاز به کار شورای شهر کرج در حالی رخ می دهد که این به کارگیری ها خارج از ضوابط و قوانین می باشد . از سوی دیگر اخذ وجه نقد از این جوانان توسط این عضو شورای شهر کرج بر غیر قانونی بودن این اقدام افزوده است .

دخالت در عزل و نصب مدیران و نیروها در هر مقام و پست توسط اعضای شورای شهر کرج  بر اساس قوانین شوراها غیر قانونی بوده و منجر به سلب عضویت می شود .

بر اساس این گزارش ها انتظار می رود که بازرسی استان البرز و دستگاه های نظارتی با بررسی این موضوع نسبت به سلب عضویت این عضو شورای شهر اقدامات لازم را انجام دهند .

بی تردید مردم نیز در صورت اطلاع از نام این عضو شورای شهر از دستگاه های نظارتی درخواست سلب عضویت وی را خواهند داشت .چراکه اگر فرصت های اشتغال در شهرداری کرج می بایست به صورت یکسان و برابر و با رعایت اولویت های تحصیلی و تخصصی انجام گیرد.

از سوی دیگر این بکار گیری ها می بایست تنها به تشخیص شهردار و سایر مسوولان شهرداری انجام شود و اعضای شوراهای اسلامی نمی توانند در این موارد آنهم با شرایط اخذ وجه نقد از چند کارگر اقدام به تحمیل نیرو به شهرداری کرج کنند.

این شنیده ها گرچه نام این عضو شورای شهر را بیان داشته اند اما “روتیتر” به جهت فراهم آوردن فرصت اصلاح وبرخورد سیستم های نظارتی و همچنین انتقاد سازنده از بیان نام آن خود داری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *