• تیر ۲۲, ۱۴۰۳ ۲۱:۲۵

روتیتــر

پایگاه خبری، تحلیلی

معاون رییس جمهور: شکایت‌ها علیه خبرنگاران را پس می‌گیریم

Byrotitr

اکتبر 5, 2013

روتیتر:معاون رییس جمهوری گفت : تمام شکایت‌هایی که سازمان محیط زیست علیه برخی فعالان مدنی و خبرنگاران در گذشته داشته است امروز اعلام می‌کنیم که رسماً همه شکایت‌ها را پس خواهیم گرفت و سازمان بر علیه خبرنگاران و فعالان مدنی در آینده نیز شکایت نخواهد کرد.

به گزارش روتیتر، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در همایش یوزپلنگ ایرانی که امروز در سالن حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: باید از تلاش سازمان‌های مردم نهاد حمایت کنیم و این موضوع توسعه یابد و اگر موضوع حفاظت از محیط زیست را بخواهیم نهادینه کنیم و از شرایط فعلی خارج کنیم باید از ngo استمرار و کمک بجوییم.
وی ادامه داد: با تمام وجود باید برای بهبود محیط زیست با وجود فراز و نشیب‌ها در برخی از دوران‌ها و کم لطفی‌ها مشکلات را جبران کرده و گام برداریم در واقع ngo ها در این زمینه نقش بسزایی دارند.
رئیس سازمان محیط زیست گفت: ما اولین فراخوان ملی برای همه سازمان‌های مردم نهاد را اعلام کرده‌ایم و از آنها دعوت کردیم تا در تهیه گزارش از وضعیت محیط زیست کشور ما را همیاری کند چرا که باید برنامه‌ای از وضعیت محیط زیست کشور به دولت ارائه دهیم.
ابتکار افزود: از تمامی سازمان‌ها، ngo ها و موسسات مردم نهاد می‌خواهیم که با حرمتی که برای آنها قائل هستیم گزارش و نظرات خود را به شکل خلاصه و در چارچوب ارسال کنند تا مشارکت و نظرات آنها در تدوین گزارش اول در ۱۰۰ روزه اول که باید به دولت ارائه دهیم وجود داشته باشد.
رئیس سازمان محیط زیست گفت: تلاش‌های خوبی برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی صورت گرفته که در این میان کارشناسان و محیط‌بانان نقش اساسی داشته‌اند.
ابتکار افزود: باید در خصوص محیط زیست یک بازنگری و اسیب‌شناسی صورت گیرد و ببینیم کجای کار ضعف داشته تا در برنامه آینده از آسیب‌شناسی گذشته استفاده کرده و آن را تقویت و بازنگری کنیم. در واقع براساس آن هدف‌گذاری و گام برداریم که در این جا سهم مشارکت جوامع محلی و دولت باید مشخص شود تا بتوانیم همه جور پاسخگو باشیم.
وی ادامه داد: طرح‌های حفاظت یوزپلنگ آسیایی توسط برخی از ایرانیان خارج از کشور نیز طرح‌هایی صورت گرفت و این موضوع بین‌المللی که از فعالان این عرصه می‌خواهیم که همیاری خود را ادامه دهند که در آینده ما از همکاری بین‌المللی آنان استفاده کنیم.
رئیس سازمان محیط زیست افزود: گونه یوزپلنگ آسیایی در معرض تهدید است که باید از آن حفاظت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *